Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Změny v ABB v ČR – nově obsazeny pozice generálního ředitele a ředitelky komunikace

Na pozici generálního ředitele ABB pro Českou republiku byl s účinností od 1. ledna 2020 jmenován Vítězslav Lukáš Ve své funkci se bude soustředit na další rozvoj ABB ČR. Na pozici generálního ředitele ABB ČR střídá Tanju Vainio, která byla jmenována na místo Managing Director Robotika a automatizace s odpovědností za oblast dodavatelů pro automobilový průmysl a bude působit ve švýcarském Curychu. ABB Česká republika má více než 3 500 zaměstnanců a v současné době působí v osmi lokalitách. Svá nejvýznamnější inženýrská výzkumná centra a sedm výrobních závodů má v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci nad Nisou. Více než dvě třetiny produkce jsou určeny na vývoz, což dokládá vysokou kvalitu produktů ABB vyráběných v České republice. Vítězslav Lukáš bude nadále bude působit i na pozici ředitele Robotika a automatizace v ABB Česká republika.

Do funkce ředitelky komunikace pro ABB Česká republika byla s účinností od 1. října 2019 jmenována Anna Vondráčková. V pozici bude odpovědná za externí i interní komunikaci společnosti.

Anna Vondráčková pracuje v ABB od roku 2015, kdy nastoupila do divize Robotika a pohony. Zde vedla marketing a marketingovou komunikaci. 

Po dvou letech převzala vedení marketingové komunikace v divizi Elektrotechnické výrobky, kde působí do současnosti.

Vystudovala obor Marketingové komunikace na fakultě Multimediálních komunikací UTB ve Zlíně a má mnohaleté zkušenosti v oblasti marketingu a marketingové komunikace v mezinárodních společnostech, v podpoře neziskových organizací a inkubačních a akceleračních programech startupů.

 

(ev)