Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

XTS/GFX pro laserové značení kosmetických výrobků

V krátkém videu na https://youtu.be/p92woKM7EBc (necelá minuta) můžete vidět zařízení vyrobené firmou Caire Automation, které laserem značí obaly rtěnek v kosmetickém průmyslu. Je výsledkem spolupráce společností Beckhoff Automation a HepcoMotion. Transportní systém XTS naši čtenáři jistě poznají. Zde je v kombinaci s vysoce kvalitním vedením GFX od firmy HepcoMotion.

Cílem inovací systému XTS není jen vytvářet sestavy se stále delšími a komplikovanějšími dráhami a s větším počtem nezávisle se pohybujících jezdců, ale také proniknout na nové trhy. Kombinace XTS/GFX umožňuje systém používat v podmínkách náročných na hygienu, v potravinářství, farmacii nebo právě při výrobě kosmetiky.

Ti, kteří jsou obeznámeni také s vedením Hepco V, ocení, jak umožňuje jezdcům XTS vykonávat milióny pohybů bez údržby. A hlavně, je možné jezdce přesunout do samostatného provozního stanoviště nebo dokonce na zcela samostatnou dráhu. Společnosti Beckhoff a Hepco Motion tak společně vyvinuly vysokorychlostní, vysoce výkonný a flexibilní systém, který je schopen přepínání drah během několika stovek milisekund, přičemž si zachovává opakovatelnost v mikrometrech.

Chcete-li se o systémy XTS/GFX dozvědět více, můžete se podívat také na video na https://youtu.be/NjmK793_fEs. To však má 1,5 hodiny. Pokusíme se dohodnout s firmou HepcoMotion a shrnout vlastnosti a přednosti systému XTS/GFX v přehledném článku v některém z příštích čísel – písemná podoba prezentace technických vlastností a předností je přece jen efektivnější a přehlednější.

(Bk)