Aktuální vydání

celé číslo

11

2020

Systémy řízení výroby a výrobních podniků

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Webové prezentace o automatizaci a manipulaci místo veletrhu METAV

Místo veletrhu METAV 2020, který byl odložen až na 23. až 26. března 2021, chystá veletržní správa Messe Düsseldorf webové prezentace.prezentací, které proběhnou ve dnech 3. a 4. listopadu 2020. Právě automatizační a manipulační prostředky jsou totiž pro dnešní výrobní provozy klíčové, protože řeší dva nejdůležitější problémy: nedostatek pracovních sil rostoucí požadavky na kvalitu výrobků.

„Z nedávného průzkumu VDMA víme, že téměř každý čtvrtý výrobce strojů (23 %) bude muset upravit své kapacity,“ říká Dr. Wilfried Schäfer, výkonný ředitel organizátora METAV, Sdružení výrobců strojů VDW (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken) ve Frankfurtu nad Mohanem. Až se obchod znovu rozběhne, pro mnoho společností bude potom obtížné zpracovat objednávky dostatečně rychle a na požadované úrovni kvality. V této době může mít automatizační strategie zásadní význam pro přežití. Na tomto pozadí by se otázka automatizace mohla brzy stát ještě naléhavější.

V tomto přenosu představí svů sortiment firmy Allmatic-Jakob, Erowa System Technologien / Certa Systems, Gressel, Halter CNC Automation, HandlingTech Automations-Systeme, Industrie Partner, Isra Vision, Müller Maschinentechnik a Zeltwanger Automation. Všichni se specializují automatizaci a moanipulaci a chtějí svými řešeními a nabídkami inspirovat své zákazníky.

(ev)