Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Vírový průtokoměr pro kontinuální měření kvality páry

Víceparametrový vírový průtokoměr Proline Prowirl F 200 je navržen pro přesné měření průtoku páry a detekci mokré páry. Měří nejen hmotnostní průtok, ale i korigovaný objemový průtok, energetický průtok páry, teplotu a také procesní tlak.

Vírový průtokoměr Proline Prowirl F 200 se velmi dobře uplatní v parovodních okruzích. Špatná izolace, vadné odlučovače páry a kolísání tlaku a teploty vedou ke kondenzaci páry v potrubí, kde se pak vytváří mokrá pára. Důsledky jsou často závažné: špatná účinnost přenosu energie a nebezpečná vodní kladiva způsobená nahromaděním kondenzátu. Nejdříve se kondenzát drží na dně potrubí, což ovlivňuje signál průtokoměru Proline Prowirl F200 a umožňuje rozpoznat kvalitu páry přímo v potrubí.

Přístroj Proline Prowirl F 200 má mnoho užitečných funkcí:

–            měření suchosti (80 až 100 %) a detekce typu páry (mokrá pára, nasycená pára, přehřátá pára),

–            výstražný signál, pokud obsah páry klesne pod předem stanovenou mezní hodnotu (80 až 100 %),

–            přímé měření hmotnosti páry a kondenzátu.

Společnost Endress+Hauser nabízí kompletní sortiment průmyslové instrumentace pro všechna průmyslová odvětví, technologie a zařízení. Jako celosvětově působící společnost s více než 60letou tradicí využívá know-how a zázemí vlastních vývojových a výrobních kapacit. Ty spolu se silnou prodejní sítí zajišťují vstřícný přístup k zákazníkům a jejich potřebám.

Podrobnosti jsou na tomto odkazu.

(Endress+Hauser)