Aktuální vydání

celé číslo

05

2020

snímače teploty

celé číslo

Veletrh vědy 2019

Veletrh vědy pořádaný Akademií věd ČR se koná 6. – 8. 6. 2019 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Na co všechno se můžete letos těšit?

Uvidíte novinky a trendy ze světa vědy a připraven je také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé plný přednášek, vědeckých show, panelových diskuzí a zajímavých hostů.

Na více než sto stáncích jednotlivých vystavovatelů si malí i velcí návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušejí nejrůznější experimenty, uvidí ojedinělé exponáty nebo si vyluští si zábavné kvízy. Své expozice představí pracoviště Akademie věd ČR, vysoké školy, firmy i další vědecké instituce.

Návštěvníci se dozvědí o cestě vývoje nových léků od prvního nápadu až po lék v lékárně, zjistíte, jestli budou v budoucnu jezdit na elektřinu, vodík nebo zpracované odpady a také to, jestli je papírový pytlík „ekologičtější“ než plastový. Zkusí si ovládání jaderného reaktoru a mnoho dalšího.

Vstup na akci i doprovodný program je zdarma.

Pořadatelé doporučují rezervovat si místa na doprovodný program co nejdříve. Podrobný program a registrace jsou na http://www.veletrhvedy.cz/cz/

(ed)