Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Veletrh Motek/Bondexpo 2021 naživo

Tradiční, léty prověřený veletrh Motek/Bondexpo se uskuteční ve Stuttgartu od 5. do 8. října 2021.

Zbývá už jen několik dní, než se vystavovatelé a odborní návštěvníci z odvětví průmyslové automatizace a technologie lepení setkají osobně, tváří v tvář, aby si vyměnili nápady a zkušenosti. Motek/Bondexpo bude jednou z prvních technických akcí po přestávce způsobené covidem, a čeká se na něj proto s velkým nadšením.

Komplexní hygienická opatření přijatá stuttgartským výstavištěm, která byla rozsáhle konzultována a koordinována s příslušnými orgány a implementována na základě obecně platné vyhlášky státu Bádensko-Württembersko, poskytne této události bezpečné a vhodné prostředí (https://www.messe-stuttgart.de/en/visitors/news/hygiene-concept-safe-expo/).

Motek je společně s doplňkovým a plně integrovaným veletrhem Bondexpo pro technologie spojování a lepení jednou z nejdůležitějších událostí v oblasti automatizace výroby a montáže. Program veletrhu tradičně zahrnuje komponenty, moduly, subsystémy a kompletní systémy včetně robotiky – všechny myslitelné systémy v kontextu rostoucí digitalizace a automatizace, podporované v rostoucí míře softwarem a propojené do sítě pro vytváření ucelených systémů. Odborní návštěvníci zde tak najdou inspiraci a informace pro zavádění digitalizace ve svých vlastních společnostech.

 

Výstavní plocha „software pro montáž“

Nová výstavní plocha „software pro montáž“ předvede digitalizaci podnikových procesů pro montážní operace: od systémů CAD a přípravy cenových nabídek po 3D animace v reálném čase, včetně malosériové výroby založené na 3D skenování nebo využití 3D tisku v montážních operacích. Dalšími tématy bude integrace montážních prací se systémy MES a využití digitálních dvojčat montážních systémů. Pokud jde o digitalizované služby, pozornost bude zaměřena na bezpečný přenos dat prostřednictvím internetu, který bude demonstrován přenosem dat mezi stroji v různých výstavních halách.

 

Aditivní technologie

Speciální oblast pro 3D tisk bude zřízena v hale 1. Svá řešení a služby zde představí dodavatelé 3D tiskáren pro průmyslové použití i dodavatelé materiálů pro 3D tisk. Z této technologie aditivní výroby těží zejména průmyslová odvětví, která vyrábějí malé série nebo speciální součásti: např. náhradní díly, montážní přípravky, držáky a pouzdra.

(Bk)