Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Veletrh Hanover Messe jako platforma pro výměnu znalostí

Dva roky pandemie a válka na Ukrajině trvale zatěžují globální ekonomiku. Až dosud byla globalizace považována za záruku mezinárodní prosperity, ale již během pandemie se uzavřely hranice a přerušily dodavatelské řetězce. S válkou na Ukrajině se přidala energetická krize. O tom, jaký dopad bude mít tento vývoj na světovou ekonomiku ve střednědobém a dlouhodobém horizontu, budou ve dnech 30. května až 2. června v Hannoveru diskutovat vystavovatelé veletrhu Hannover Messe se zástupci politiky, hospodářství a vědy.

S celkem více než 600 přednáškami a panelovými diskusemi je veletrh Hannover Messe jedinečnou platformou pro výměnu znalostí.

Hlavní pódium veletrhu H'Up se zaměří na udržitelnost, ochranu klimatu a „zelený vodík“. První den veletrhu budou odborníci na energetiku ze společností Bosch, Siemens a Nea Green diskutovat o významu vodíku jako strategického paliva pro diverzifikaci energetiky. Druhý den veletrhu se uskuteční třetí ročník akce Lightweighting Summit, kterou pořádá spolkové ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu (BMWK).

Na Pódiu průmyslu 4.0 v hale 8 se představí technická řešení a témata, jako jsou digitální dvojče, platformní ekonomika B2B, interoperabilita, aditivní výroba, prediktivní údržba nebo kybernetická bezpečnost. Novým tématem je výroba jako služba (Manufacturing as a Service, MaaS). MaaS umožňuje realizovat obchodní modely, ale také zvýšit odolnost, transparentnost, udržitelnost a flexibilitu dodavatelských řetězců. Tyto výhody se v automobilovém průmyslu projevují v rozsáhlém projektu Catena-X, který vychází z otevřené architektury Smart Factory Web a realizuje prostředí služeb MaaS.

Dne 2. června se na Pódiu průmyslu 4.0 uskuteční mezinárodní konference o MES. Bude se zabývat otázkou, jak lze výrobu učinit udržitelnější a zároveň hospodárnější. Konference osvětlí, jakou roli hrají MES v realizaci koncepcí průmyslu 4.0 a udržitelnosti.

V letošním roce bude zvláštní pozornost věnována energetice. Pódium energetiky 4.0 se zaměří na energeticky inteligentní, klimaticky šetrnou a udržitelnou budoucnost.

Veletrh Hannover Messe se uskuteční od 30. května do 2. června 2022. Bližší informace jsou na https://www.hannovermesse.de/en/

Volné vstupenky na veletrh získáte po registraci na https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration, při níž zadáte kód FKoxr.

(ed)