Veletrh Chillventa s rozsáhlým doprovodným programem

Veletrh s kongresem Chillventa, který se bude konat v Norimberku od 11. do 13. října 2022, se tradičně věnuje oborům chlazení, klimatizace, ventilace a tepelných čerpadel. Letos přichází s obzvlášť bohatým a vysoce kvalitním doprovodným programem.

„Pro veletrh jsou nesmírně důležitou cílovou skupinou řemeslníci a živnostníci. Proto nás tak těší, že jim kromě 800 vystavovatelů můžeme nabídnout více položek v programu než kdy dříve: tři vystavovatelská fóra, speciální prezentace, prohlídky s průvodcem a vysoce kvalitní program kongresu. Novinkou je fórum Praktický průvodce digitalizací pro řemeslníky, Job Corner a mezinárodní soutěž řemeslnických dovedností,“ říká Elke Harreißová, ředitelka veletrhu Chillventa ve společnosti NürnbergMesse.

Na fóru Praktický průvodce digitalizací pro řemeslníky v hale 8, stánek 8-528, budou moci posluchači diskutovat o digitálních strategiích a řešeních, která implementovali v reálném životě a která mohou být přijata ostatními podniky a řemeslníky.

Kromě tohoto nového fóra se uskuteční také tři další tematicky strukturovaná fóra vystavovatelů. V hale 9 bude 57 prezentací zaměřených na aplikace, školení a profesní rozvoj, jakož i na zákony, normy a správnou praxi. Mezi nejvýznamnější patří témata detekce úniků, oběhové hospodářství nebo nová chladiva a směsi chladiv.

Hala 7A je první zastávkou pro všechny nadšence chladicí techniky. Mezi nejvýznamnější z 53 prezentací patří Výzvy, tipy a řešení pro výběr čerpadla při použití R-744 a R-717 v průmyslovém chlazení, Historický vývoj spojovací techniky v chlazení a klimatizaci a Provozně bezpečné pájené spoje z mědi a chromniklové oceli.

Třetí fórum vystavovatelů v hale 4A zaměří pozornost na aktuální problematiku tepelných čerpadel. Mezi nejvýznamnější patří: Průmyslové tepelné čerpadlo do 165 °C, První výkonnostní výsledky vysokoteplotního průmyslového tepelného čerpadla Heaten, Představení tepelného čerpadla R-744 AW a W/W a Certifikace tepelného čerpadla. V sérii přednášek bude FGK (sdružení odborníků na klimatizaci budov) zkoumat výměnu ventilátorů jako způsob zlepšení účinnosti, zatímco VDMA bude poskytovat informace o filtrech a kvalitě vzduchu v interiéru. Na tomto fóru, které zájemcům nabízí celkem 51 prezentací, se bude diskutovat také o úsporách energie a účinnosti, vzduchových filtrech a kvalitě vnitřního vzduchu.

Nedostatek kvalifikovaných řemeslníků se týká i odvětví chlazení a klimatizace. Jako hlavní oborová platforma má Chillventa za cíl na tento problém aktivně reagovat, a proto spustila nový Job Corner. Ve vyhrazeném prostoru v hale 9 se společnosti prezentující se jako atraktivní zaměstnavatelé spojí s profesionály se specifickými dovednostmi. Potenciální zaměstnanci se mohou zaregistrovat k odběru relevantních pracovních nabídek od zaměstnavatelů.

Více informací o veletrhu najdou zájemci na https://www.chillventa.de/en.

(Bk)