Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Veletrh Amper – přijďte se potkat!

„Veletrh Amper – pojďte se potkat!“ – tak vyzývá veletržní správa Terinvest k účasti na veletrhu Amper, který je největší událostí v oboru elektrotechniky, energetiky, elektroinstalace, elektroniky, digitalizace, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení v České republice i na Slovensku. Veletrh se po dvouleté pauze vynucené opatřeními proti kovidu vrací na brněnské Výstaviště a uskuteční se v termínu 17. až 20. května 2022.

A stejně zveme i my: přijďte se potkat, po dvou letech osobně. Stánek časopisu Automa bude v hale V, č. 5.20. Rádi vás uvítáme a budeme s vámi diskutovat o budoucnosti časopisu – a o budoucnosti odborných časopisů obecně. Technici a odborníci jsou v současné době zahlceni propagačními texty a také různými podcasty a webcasty. Většinou začínají: „naše firma, globální leader a poskytovatel inovativních řešení...“ Není žádným tajemstvím, že také profily a skupiny na sociálních a profesních sítích jsou pod bedlivým dohledem strážců firemní komunikace. Jenže technici potřebují vědět, jak se jejich obor vyvíjí, co je v něm nového, jaké novinky jsou na trhu, jaké zajímavé projekty vznikly. A občas se i vracet ke kořenům, k základním principům měření, řízení a automatizace. Mít zdroj solidních, ověřených informací. To je důvod, proč tu existují odborné časopisy. A také příležitosti k osobním setkáním, jako jsou konference a veletrhy.

Veletrhu Amper se zúčastní 550 vystavujících společností. Organizátoři připravili také zajímavý doprovodný program, který se zaměří na automatizaci a digitalizaci, internet věcí, sítě 5G a také e-mobilitu a chytrá města.

Součástí nabídky je i Fórum automatizace a digitalizace, které pořádáme hned naproti stánku časopisu, v hale V, č. 4.22. Program najdete na webu časopisu Automa.

Poslední den, pátek, bude Fórum automatizace a digitalizace věnováno studentům. Budou se zde prezentovat studentské projekty a mimo jiné přijede i robotický pes Spot od firmy Boston Dynamics. Program je určen nejen pro žáky a studenty, od základních škol po technické univerzity, ale také pro všechny, kdo si nezapomněli hrát a koho automatizace baví. Kdybyste chtěli se svými žáky a studenty přijet, podívat se nebo se i aktivně účastnit na programu, kontaktujte nás prosím (redakce@automa.cz), zařídíme vám studentské vstupné.

Rádi se přidáváme k pozvání pořadatele veletrhu: přijďte se potkat, seznámit se s novinkami, popovídat si tváří v tvář a zažít úžasnou veletržní atmosféru.

Petr Bartošík