Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

V Praze proběhne 27. ročník konference zaměřené na kybernetickou bezpečnost

Už po sedmadvacáté se ve čtvrtek 28. února v hotelu Clarion Congress v Praze sejdou odborníci na kybernetickou bezpečnost z celého světa. Nezávislou konferenci pořádá společnost AEC a i letos bude rozdělena na dva paralelní programy: manažerský a technický. Program začne zahájením konference v 9 hodin a s přestávkami bude trvat do 17 hodin. 

Manažerské sekce

Manažerská sekce je rozdělena do čtyř tematických částí. V prvním bloku Compliance zazní novinky, souvislosti a trendy z oblasti shody se zákony a nařízeními a řízení rizik. Mluvčí pojmenují aktuální problémy okolo GDPR, zákona o kybernetické bezpečnosti a dalších legislativních norem.

Stále více organizací přemýšlí o systematickém přístupu k řešení kybernetické bezpečnosti už ve vývoji. V následujícím bloku SecDevOps budou představeny základní principy metodiky DevOps a nebudou chybět ani praktické ukázky implementace bezpečnosti do vývoje a provozu.

Program se bude věnovat rovněž budování oddělení SOC – Security Operation Centrum, investigaci incidentů a novinkám z oblasti vyhledávání hrozeb – threat hunting.

V posledním manažerském bloku Cloud Security se posluchači podívají na aktuální dění kolem tohoto tématu. Kromě manažerského pohledu zazní také pohled právní. Prezentace se budou věnovat i tématu eGovernement Cloud

Technická sekce

Technický sál nabídne detailnější pohled na problematiku zabezpečení informačních a komunikačních systémů (ICT). Také v tomto případě se návštěvníci mohou těšit na čtyři samostatné bloky přednášek. Využití technik umělé inteligence se neustále rozvíjí. Dokážou antivirové produkty nové generace pracovat bez signaturního skenování? Mohou tyto produkty nahradit sandboxová řešení? Na tyto dotazy odpovědí bezpečnostní experti z firem AEC, Check Point a ESET. Představí, jak fungují nové produkty EDR (Endpoint Detection and Response) a next-gen antiviry. Na konferenci budou také exkluzívně prezentovány srovnávací výsledky testovací laboratoře AEC. Účastník tak získá možnost nalézt odpověď na otázku, zda tyto programy dokážou nahradit klasické antiviry.

Zkušení hackeři představí praktické ukázky nástrojů a technik, se kterými se setkávají při své každodenní práci provádění penetračních testů kritických systémů a služeb.

V bloku AI v IT Security se posluchači dozvědí, jak umělá inteligence (nebo strojové učení) pomáhají bezpečnostním týmům pracovat v oblasti detekce, nebo jak lze kombinovat strojové učení a intuici člověka pro dosažení nejlepší reakce na probíhající útok.

V závěrečném bloku Mobile Security se program zaměří na zabezpečení mobilních aplikací na těch nejnižších vrstvách, které je v aktuální době nutné řešit jako obranu u kritických aplikací typu mobilních bankovnictví. Druhá část se bude věnovat nejčastějším problémům a jejich řešení při implementaci a správě systému Enterprise Mobility Management.

Program celé konference má na starost programová komise, která tradičně dohlíží na podobu příspěvků, aby si konference udržela vysoký odborný standard a nezávislost na marketingově nebo produktově orientovaných příspěvcích.  

Hackerská soutěž

V průběhu akce se bude konat i hackerská soutěž Capture the Flag, v rámci které si přihlášení jednotlivci budou moci vyzkoušet techniky používané hackery k získání přístupu k moderním webovým aplikacím a firemním systémům.

Více informací na: www.konferencesecurity.cz.

 (ed)