Aktuální vydání

celé číslo

04

2020

Balicí a plnicí linky, výrobní logistika

Příslušentví robotů

celé číslo

Universal Robots zahajuje webináře o kobotech

Vzhledem k nemožnosti pořádání konferencí z důvodů šíření koronaviru se společnost Universal Robots rozhodla uspořádat v Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Rusku sérii webinářů – internetových seminářů. Cílem je umožnit nepřetržité vzdělávání osvětu o možnostech automatizace za pomoci kolaborativní robotiky.

Webináře jsou rozděleny do tří tematických částí. Každá z nich trvá zhruba hodinu a účast na všech je zdarma. Webináře povedou technici a odborní zástupci v jazyce dané země. Účastníci budou mít možnost navázat s těmito odborníky přímý kontakt a klást jim dotazy.

První webinář pod pro české účastníky proběhne již 22. dubna a zaregistrovat se můžete na https://www.universal-robots.com/cs/webinars/. Další webináře budou následovat v průběhu května.

 1. Seminar in the box

Webinář pod názvem Seminar in the box je určen začátečníkům a firmám, které chtějí získat povědomí o automatizaci procesu v malých a středních podnicích, dále získat povědomí o značce Universal Robots a kolaborativních robotech. Budou jim představeny produkty společnosti Universal Robots, zejména kolaborativní roboty (koboty) a dozvědí se, jak postupovat od vybalení a usazení kobotu až po základní naprogramovaní.

V České republice proběhne Seminar in the Box ve dvou termínech: 22. dubna a 5. května. Již nyní je možné zaregistrovat se na https://www.universal-robots.com/cs/webinars/.

 2. Aplikační webináře

V aplikačních webinářích bude objasněno používání kobotů v konkrétních úlohách. Účastnící se dovědí, jak má vypadat konkrétní instalace a jaké koboty jsou pro danou úlohu nejlepší. Výklad se zaměří na nejčastější případy použití kobotů:

  • svařování,
  • šroubování,
  • paletizace,
  • leštění,
  • manipulace s předměty (bin picking),
  • obsluha strojů a zařízení.

Informace pak doplní případové studie z praxe.

 3. Doplňující informace o produktech

V poslední, třetí, tematické části nabídne společnost Universal Robots doplňující informace navazující na užívání a pořízení kolaborativních robotů. Mezi hlavní témata patří bezpečnost práce s koboty, dále služba Servis 360 Basic neboli prodloužená záruka.

(ed)