Aktuální vydání

celé číslo

11

2020

Systémy řízení výroby a výrobních podniků

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Umělá inteligence na veletrhu Automatica v Mnichově

Zajímavý projekt zaměřený na umělou inteligenci (AI) se chystá na veletrhu automatizace a robotiky Automatica v Mnichově (8. až 11. prosince 2020). Pořadatel veletrhu Messe München vytváří společně s Mnichovskou školou robotiky a strojní inteligence (MSRM) a Technickou univerzitou v Mnichově (TUM) platformu umělé inteligence (AI) pod názvem munich_i. Cílem platformy je hledat odpovědi na ekonomické i společenské otázky, jako jsou: Jak může umělá inteligence zvýšit bezpečnost práce a produktivitu práce? Jak může být umělá inteligence dnes použita pro výzvy v oblasti zdraví nebo mobility? Patronem munich_i je bavorský ministerský předseda Dr. Markus Söder.

Na výstavišti veletrhu Automatica bude projekt munich_i zahrnovat tyto akce:

–            High-tech summit, který proběhne v rámci veletrhu vAutomatica dne 8. prosince.

–            AI Society – výstavní oblast o rozloze více než 1 000 m2, v níž se návštěvníci veletrhu seznámí s průkopnickými AI iniciativami škol MSRM a TUM a vybranými start-upy.

–            Robothon® – vícedenní soutěž mezinárodních akademických týmů, které vyvinou a předvedou řešení založená na jednotné platformě umělé inteligence a robotiky

–            Řidičský průkaz robotu – návštěvníci veletrhu budou mít příležitost naučit se základy spolupráce mezi lidmi a roboty.

High-tech summit proběhne první výstavní den veletrhu Automatica, 8. prosince. Na něm vystoupí významné osobnosti z celého světa:  Prof. Oussama Khatib, ředitel Stanford Robotics Lab, Dr. Alessandro Curioni, ředitel IBM Research Lab, Prof. Dieter Fox, Katedra informatiky a inženýrství na University of Washington, Prof. Carme Torras, profesor výzkumu na Institutu de Robòtica Informàtica Industrial Barcelona a generální ředitel společnosti Infineon Technologies AG Dr. Reinhard Ploss. Summit jistě zaujme představitele podniků a manažery odpovědné za výrobu, výzkum a vývoj, technologie a digitální transformaci.

Více informací je uvedeno na tomto odkazu.

(ev)