Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Tiskárny štítků WAGO šetří čas

Správné označení vodičů a svorek v rozváděči má zásadní význam pro bezchybnou montáž, bezpečný provoz a údržbu. Označování vodičů a svorek při výrobě rozváděčů však také zabírá hodně času. Osvědčený etiketovací systém od firmy WAGO nabízí rychlé, flexibilní a cenově výhodné řešení při popisování všech komponent v rozvaděči.

Termotransferová tiskárna WAGO Smart Printer tiskne přesně, trvale a jednotně na všechna potřebná média – přímo ze systémů CAE, WAGO Configurator Smart Designer nebo etiketovacího softwaru WAGO Smart Script 4.X. Díky rozhraní Ethernet může tisknout i z několika pracovních stanic. Rozmanitost elektrických zařízení vyžaduje různá média pro značení, jako jsou štítky, popisovací karty WMB, etikety na kotoučích atd. Tiskárna umí potiskovat všechna běžná média.

I když jsou tiskárny univerzální, někdy je výhodnější použít jich několik. Ušetří to dobu potřebnou k výměně etiketovacího materiálu. Potřebujete-li např. popisovat svorky a vodiče, můžete pro každou úlohu použít samostatnou tiskárnu. Tiskárnám v síti je vhodné dát srozumitelné názvy, např. „popisování svorek“ nebo „popisování kabelů a vodičů“. Výhodou síťových tiskáren je kromě úspory času také úspora materiálu (není třeba tisknout zkušební výtisky pro kalibraci) a možnost paralelní práce v týmu.

Kompletní řešení se skládá z termotransferové tiskárny Smart Printer a bezplatného softwaru Smart Script. Ovládání softwaru je velmi snadné díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a předem připraveným šablonám. Integrované ovladače a nastavení tiskárny zajišťují optimální kvalitu tisku a zjednodušují konfiguraci tiskárny.

Více na: https://www.wago.com/de/beschriftung/thermotransferdrucker/p/258-5000.

 

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz