Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Stäubli Technology Days lákají na přednášky i příklady instalace robotů z praxe

Pardubický veletrh Technology Days pořádaný firmou Stäubli už potřetí nabídne pohled na budoucnost robotiky. Bude se konat ve výstavním centru Ideon od 6. do 8. června a návštěvníci na něm uvidí robotické buňky, budou si moci vyzkoušet virtuální realitu simulující robotické procesy, ale také navštívit přednášky zaměřené na témata jako jsou umělá inteligence, český průmysl nebo modernizace technologických zařízení.

Vstup na akci je zdarma a díky svému záběru si ho užijí jak odborníci věnující se tématu robotiky a automatizace, tak studenti z této oblasti a veřejnost se zájmem o inovace a průmysl 4.0. Návštěvníci se mohou těšit na špičkové roboty, které mají potenciál měnit průmysl, jak ho známe.

Robotická buňka Stericlean+ HE TX2-60 pracuje v izolovaném prostředí – tzv. izolátoru, má plně hygienickou konstrukci a manipulace s materiálem probíhá ve sterilních podmínkách, takže je ideální pro farmacii. Inovaci pro potravinářský průmysl přináší kooperace čtyřosého a šestiosého robotu, kdy robot TX2-60 zvládá procesy řezání při porcování masných a sýrových výrobků, zatímco primární balení provádí superrychlý robot TS2-60 SCARA.

Na místě bude k vyzkoušení také virtuální realita, která slouží k přiblížení robotických pracovišť a úloh, které s nimi souvisejí – pomocí virtuální reality lze simulovat i ty nejsložitější robotické procesy. Komu by byla málo i virtuální realita, toho by snad k návštěvě přesvědčila možnost závodit na autodráze proti žlutému robotu.

Zajímavý je i přednáškový program, který blíže představila marketérka robotů Stäubli Iryna Zelenska: „Velmi se těším na přednášku Lukáše Kovandy, hlavního ekonoma Trinity Bank, na téma „investiční potenciál českého průmyslu v době vysoké inflace“ a také na aktuálně velmi módní téma „skutečný potenciál umělé inteligence v průmyslu“, které představí Jan Platoš, děkan VŠB TUO. Každý den nás čeká více jak deset přednášek a věřím, že si každý najde to svoje.“

Více informací a přihlášky na akci najdou zájemci na webu www.technologydays.cz.

(ed)