Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Společnost Eplan získala cenu Automation Award 2020

Ocenění Automation Award udílela letos mediální skupina Konradin Publishing Group na zakončení virtuálního veletrhu automatizace SPS Connect 26. listopadu 2020. V kategorii digitalizace získal tuto cenu cloudový software Eplan eView navržený pro sdílení, připomínkování a schvalování projektů.

Obr. 1.  Cenu Automation Award v kategorii digitalizace získává letos Eplan.

Eplan eView umožňuje transparentně zpřístupňovat data generovaná a rozšiřovaná v platformě Eplan všem účastníkům projektu a zainteresovaným stranám v celém inženýrském a výrobním procesu – od projekce přes výrobu a montáž až po servis a údržbu. Uživatelé si mohou zobrazit data projektu a komentovat změny. Tento software jednoduše a intuitivně provede uživatele připomínkovacím (redlining) a schvalovacím procesem, usnadňuje komunikaci mezi projekčním týmem, montážními techniky a údržbou. Jasně definovaná přístupová práva zajišťují bezpečnost dat.

Pomocí Eplan eView mohou odborníci z různých společností snadno komunikovat a spolupracovat na různých projektech a v různých oborech. Jednotlivá oddělení, dodavatelé, a dokonce i obchodní partneři spolupracují „bezpapírově“, bezpečně a transparentně – s daty přímo z cloudu.

Porota soutěže Automation Award, sestavená z členů vědecké a výzkumné komunity, asociací a redakce časopisu elektro Automation, nominuje do soutěže inovativní výrobky. Ty jsou předloženy čtenářům, kteří hlasováním vyberou vítěze. Vedle společnosti Eplan, která uspěla v kategorii digitalizace, získala cenu Automation Award společnost ISG v kategorii techniky za řešení TwinStore.

Více informací je uvedeno na https://www.eplan.cz/reseni/eplan-epulse/eplan-eview/

.Obr. 2: „Cena Automation Award pro Eplan eView nás zavazuje k dalšímu vývoji softwaru v cloudu,“ říká viceprezident společnosti Eplan pro cloudová řešení Hauke Niehus.