Aktuální vydání

celé číslo

11

2020

Systémy řízení výroby a výrobních podniků

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Společnost ASMPT oznámila výsledky za prvních devět měsíců roku 2020

Společnost ASM Pacific Technology Limited (ASMPT), světová firma podnikající v oboru strojů a zařízení pro výrobu polovodičových součástek a elektroniky, sídlící v Hongkongu, ohlásila výsledky za prvních devět měsíců roku 2020. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 dosáhl obrat mírného růstu: o 4,7 % na 1,54 miliardy amerických dolarů. Slibný je ukazatel přijatých objednávek, který se za prvních devět měsíců zvýšil o 8,4 %, přičemž ve 3. čtvrtletí je to ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 růst o 12,4 %. Počet přijatých objednávek vzrostl dokonce i ve srovnání s 2. čtvrtletím 2020 – je to po mnoha letech poprvé, kdy mezi druhým a třetím čtvrtletím nedošlo k periodickému poklesu objemu přijetých objednávek.

Trh v oboru elektroniky se celosvětově rozvíjí v souvislosti s koronavirovou krizí. Může za to přechod na práci z domova a na distanční vzdělávání, který vyžaduje dovybavení domácích kanceláří výpočetní a komunikační technikou.

Podle Robina Nga, generálního ředitele ASMPT, výsledky dokazují nejen úspěch samotné společnosti ASMPT, ale celkové zotavení trhu.

Růst táhne zvýšená poptávka po technice pro sítě 5G, které se rozvíjejí zvláště v Čínské lidové republice, a po komponentech pro mobilní telefony a nositelnou elektroniku, zatímco v segmentech automobilové a průmyslové elektroniky je oživení zatím jen slabé. „Zrychlující rozvoj sítí 5G po celém světě je základním předpokladem pro využití potenciálu tvorby a zpracování dat,“ řekl Robin Ng. Spolu s tím dále poroste poptávka po vysoce výkonné výpočetní technice, potřebné k využití dat metodami strojového učení a dalšími metodami umělé inteligence ve všech oblastech průmyslu.

Očekávané zotavení světové ekonomiky po koronavirové krizi nutí firmy vyrábějící polovodičové součástky a elektronické desky, aby se již nyní připravily – a proto roste poptávka po produktech a službách dodávaných společností ASMPT.

(Bk)