Aktuální vydání

celé číslo

01

2020

Operátorské panely, HMI, SCADA

celé číslo

Společnost ABB jmenovala generálním ředitelem Björna Rosengrena

Představenstvo společnosti ABB jednohlasně jmenovalo Björna Rosengrena generálním ředitelem. Do společnosti ABB nastoupí k 1. únoru 2020 a dne 1. března 2020 nahradí ve funkci generálního ředitele Petera Vosera. Peter Voser zůstane ve společnosti ABB nadále jako předseda představenstva.

Björn Rosengren (60) má švédské občanství a je to zkušený mezinárodní manažer. Od roku 2015 působil jako generální ředitel skupiny Sandvik. Během této doby dohlížel na implementaci decentralizované struktury a dosažení vyšší ziskovosti i finanční síly skupiny Sandvik. Před tím byl generálním ředitelem společnosti Wärtsilä Corporation, která se zabývá výrobou a servisem energetických zdrojů a dalších zařízení pro námořní dopravu a energetiku (2011–2015), a třináct let (1998–2011) působil v různých řídicích funkcích ve společnosti Atlas Copco.

„Po důkladném zvážení je představenstvo přesvědčeno, že Björn Rosengren je pro roli generálního ředitele ABB nejlepším kandidátem. Rozumí tomu, jak úspěšně budovat decentralizované organizace, umí zapojit schopnosti lidí a svěřit jim odpovědnost, a projevuje velký smysl pro spolupráci a vysoký výkon. Společně s naším silným manažerským týmem bude vůdčí silou strategie ABB a přinese našim akcionářům dlouhodobou hodnotu,“ uvedl předseda představenstva a současný generální ředitel Peter Voser.

(ed)