Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Speciální přehlídka „5G and Industrial Wireless Arena“ bude na Hannover Messe podruhé

Letošní speciální přehlídka „5G and Industrial Wireless Arena“ na veletrhu Hannover Messe byla velmi zdařilá. Protože jsem nebyl sám, koho expozice této arény věnující se bezdrátové komunikaci v průmyslu zaujaly, rozhodli se pořadatelé úspěšnou akci zopakovat také příští rok.

Loni se přehlídky zúčastnilo přibližně 60 vystavovatelů, včetně firem Siemens, Rohde&Schwarz, Huawei, Qualcomm, Ericsson, Weidmüller nebo Pepperl&Fuchs. Představili zde, co je nového v oboru a jaké příležitosti bezdrátové komunikace, včetně sítí 5G, přinášejí. Součástí přehlídky ale nebyly jen expozice firem: přednáškové fórum se stalo centrem diskusí o možnostech využití bezdrátových sítí v průmyslu a o trendech, včetně vývoje směrem k sítím 6G.

Po letošní úspěchu se tři partneři, VDMA, ZVEI a Deutsche Messe, rozhodli akci „5G and Industrial Wireless Arena“ zopakovat i na Hannover Messe 2024. VDMA je zastoupena sekcí Wireless Communications for Machines (AGWCM), zatímco ZVEI je reprezentuje sdružení 5G ACIA (5G Alliance for Connected Industries and Automation) a Deutsche Messe do projektu přispěje svou kampusovou sítí 5G.

„V roce 2024 chceme pokračovat v budování mostů mezi světem bezdrátové komunikační techniky a průmyslem, prezentovat inovativní řešení a pomáhat společně utvářet budoucnost bezdrátových komunikací,“ řekla Dr. Miriam Solera, generální ředitelka VDMA Wireless Communications for Machines.

Gunther Koschnick, ředitel sekce ZVEI pro průmysl, řekl: „Za posledních pět let sdružení ZVEI 5G-ACIA významně přispělo k tomu, aby sítě 5G našly cestu do průmyslu. Aréna na veletrhu Hannover Messe nabízí kombinaci živých technických ukázek, odborných prezentací a osobních kontaktů se společnostmi z oboru 5G. Vzhledem k očekávanému růstu trhu v tomto oboru jsme rádi, že můžeme společně s našimi partnery pokračovat a rozšiřovat tuto úspěšnou společnou přehlídku.“

Pořadatel, společnost Deutsche Messe, očekává veletrhu Hannover Messe 2024 výrazný nárůst počtu vystavovatelů, kteří se budou chtít přehlídky „5G and Industrial Wireless Arena“ zúčastnit. „Kromě našich dvou asociačních partnerů máme již teď také závazné objednávky od společností Siemens, HMS a Fraunhofer HHI. Příští rok nabídneme vystavovatelům výrazně více prostoru, na kterém budou moci prezentovat své mobilní roboty a autonomní vozidla komunikující prostřednictvím naší kampusové sítě 5G,“ říká Markus Eibach, vedoucí sekce Smart Venue and Technology Innovations společnosti Deutsche Messe.

Veletrh Hannover Messe se uskuteční v Hannoveru ve dnech 22. až 26. dubna 2024 (https://www.hannovermesse.de/en/).

(Bk)