Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Siemens Mobility buduje testovací centrum pro metro v Singapuru

Testovací centrum, které bude digitálním dvojčetem zabezpečovacího systému jedné linky metra v Singapuru, navrhne a vybuduje společnost Siemens Mobility. Zakázku v hodnotě 17 milionů eur obdržel Siemens od Singapurského úřadu pro pozemní dopravu.

Toto největší testovací centrum pro automatický provoz vlaku metra umožní podrobnou a zároveň rychlejší technickou analýzu poruch a testování nových signalizačních a systémových funkcí před použitím v provozu. Poslouží také ke zkoušení důležitých hardwarových rozhraní. Bez zásahu do provozu bude možné digitálně simulovat např. rozšíření systému, opravy chyb, kontroly zranitelnosti, systémové opravy a testovat nové verze softwaru před jejich instalací. Kromě toho budou k dispozici i praktická školení, která zvýší provozní a údržbové kompetence personálu.

Téměř 42 km dlouhá linka Downtown Line má nyní 34 stanic a je jednou z nejdelších linek metra v Singapuru s denní přepravou více než 500 000 cestujících. Do roku 2024 se počet stanic zvýší o tři a celková délka tratě vzroste na 44 kilometrů. Testovací centrum umožní testování a integraci zabezpečovacího systému pro linku DTL před zahájením provozu tří nových stanic.

 

(ev)