Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Sdružení PICMG ratifikovalo rozšíření COM-HPC FuSa

Sdružení PICMG, konsorcium pro vývoj specifikací vestavných počítačů, oznámilo významné rozšíření standardu COM-HPC ratifikací doplňku COM-HPC 1.15 pro funkční bezpečnost (FuSa). Standard COM-HPC 1.15 podporuje vysoce výkonné systémy se smíšenou kritičností a konsolidovanou zátěží, určené pro servery edge a klienty se schopností práce v reálném čase, které musí realizovat nejen bezpečnostní řídicí funkce, ale také úlohy strojového vidění, umělé inteligence a IIoT nebo dokonce komunikaci 5G založenou na TSN.

Standard COM-HPC 1.15 obsahuje sadu bezpečnostních rozšíření, která jsou k dispozici na všech formátech COM-HPC – včetně připravovaného COM-HPC Client Mini. Definují vyhrazený signál SPI, který spojuje funkce sledování stavu jednotlivých bloků s „bezpečnostním řadičem“ FuSa umístěným na nosné desce COM-HPC, který zpracovává případné detekované události pro externí použití.

Architektura COM-HPC 1.15 tak umožňuje konstruktérům robotů, průmyslových strojů a zařízení, zařízení v železniční dopravě, autonomních vozidel, avioniky a dalších kritických systémů vytvářet vícejádrové vestavné systémy s kombinovanou kritičností tím, že poskytuje přímou cestu k redundanci a implementaci procesů zabezpečení proti selhání.

Tvorba specifikace COM-HPC 1.15 je sponzorována společnostmi ADLINK, congatec a Kontron.

Další informace o specifikaci COM-HPC FuSa naleznete na adrese www.picmg.org/openstandards/com-hpc nebo si od www.picmg.org/product/com-hpc-module-base-specification-revision-1-15 zakupte celou specifikaci za 750 USD .

Více o řadě otevřených standardů PICMG pro modulární výpočetní techniku naleznete na adrese https://www.picmg.org.

(Bk)