Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Robustní průmyslové počítače pro autonomní řízení, deep learning a použití v dopravě

Neousys Technology je výrobce robustních průmyslových počítačů. Pasivně chlazené robustní počítače s procesory Intel Core 8. nebo 9. generace mají rozsah pracovních teplot od –40 °C do +70 °C, a to i při 100% vytížení procesoru.

 

Nuvo-8208GC pro komplexní úlohy strojového vidění a práci v náročných podmínkách

Počítač Nuvo-8208GC umožňuje osazení a provoz dvou 250W grafických karet  NVIDIA® (RTX2080 Ti, tj. až 28 TFlops, FP32). Je vhodný pro autonomní řízení a náročné úlohy strojového vidění s použitím neuronových sítí. Díky uspořádání v northbridge pracují obě GPU v tomto počítači současně.

Patentované držáky umožňují dosáhnout odolnosti proti vibracím do 1 Grms. Díky velké odolnosti proti vibracím a díky rozsahu provozních teplot od –25 °C do +60 °C (s 35 W CPU s dvěma 250W GPU; také konstrukce odvodu ztrátového tepla je patentovaná) je možné tento průmyslový počítač instalovat přímo ve vozidle nebo v těžkých průmyslových podmínkách. Pracuje s procesory Intel Xeon E nebo Intel Core i5/i7 s čipsetem Intel C246 a podporou až 128GB RAM. Veškerá rozhraní jsou pro snadný přístup umístěna na předním panelu.

Technické podrobnosti: https://www.neousys.eu/CZ/nuvo-8208gc

 

POC-551VTC s AMD Ryzen pro drážní dopravu

Počítač POC-551VTC prošel certifikací podle normy EN 50155 (Drážní zařízení – Elektronická zařízení drážních vozidel). I přes malé rozměry (64 mm × 116 mm × 176 mm) má velký výpočetní výkon daný procesorem AMD Ryzen embedded V1605B. Již ve standardním provedení má čtyři rozhraní PoE + GigE, čtyři USB 3.0, elektricky oddělené rozhraní CAN 2.0 a elektricky oddělené digitální vstupy a výstupy. I při pasivním chlazení dosahuje rozsah provozních teplot –40 °C až +70 °C a všechny konektory mají závit pro pojistný šroub. Proto je počítač schopen odolat extrémním klimatickým a provozním podmínkám ve vozidlech a na železnici.

Technické podrobnosti: https://www.neousys.eu/CZ/poc-551vtc-en50155

 

Inteligentní záložní zdroj se superkapacitory

Pro záložní napájení všech box-PC, včetně těch, která jsou umístěná ve vozidlech, je možné použít i externí průmyslový záložní zdroj (UPS) se superkapacitory o celkové kapacitě 9 250 W·s, který je plně konfigurovatelný. Při výpadku napájení může po omezenou dobu napájet počítač výkonem až 180 W, nebo může např. odeslat informace o výpadku a umožnit postiženému systému bezpečně ukončit aplikace. K dispozici jsou dva speciální režimy zapalování (IGN) pro bezpečné překlenutí doby startování vozidla.

Jednou z výhod superkapacitorů je možnost používat zdroj i při nízkých teplotách , od –25 °C a s omezenou kapacitou dokonce od –40 °C. Životnost je 10 let a trvanlivost 500 tisíc nabíjecích cyklů.

Technické podrobnosti: https://www.neousys.eu/CZ/superkapacitor-pb-9250j-sa

(ed)

Oficiální distributor Neousys Technology pro Českou republiku a Slovensko:

Argutec, s.r.o. https://www.neousys.eu/