Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Průmyslový konektor M12 pro 10Gb sítě Cat6A se zjednodušenou instalací

Společnost TE Connectivity (TE) představuje nový kabelový konektor M12 X-Code Field Installable Cable Plug, který vyhovuje normě IEC 61076-2-109 a je vhodný pro instalaci v provozních podmínkách. K montáži konektoru není třeba žádné speciální nářadí a to usnadňuje a urychluje montáž kabelových rozvodů 10 Gb/s CatT6A v provozních podmínkách.

Konektor se skládá jen ze dvou částí. To snižuje riziko ztráty komponent při montáži v provozu. Patentovaný způsob připojení zaručuje optimální přenosové pásmo. Navíc není třeba zdlouhavá příprava vodičů před zapojením, protože konektor je vybaven mechanismem, který vodiče automaticky odizoluje v potřebné délce. Vzhledem k jednoduché konstrukci je také snadná vizuální kontrola správného zakončení opletu kabelu před konečnou montáží konektoru.

„Při vývoji všech našich produktů jsou vždy na prvním místě zákazníci. Tento konektor usnadňuje práci konstruktérům, instalačním technikům i výrobcům strojů a zařízení,“ sdělil Ruud van den Brink z firmy TE.

Nové konektory jsou vhodné pro připojení komunikačních kabelů např. pro pohony, ventilové terminály, akční členy robotů nebo průmyslové přístupové body WiFi. Připojit lze vodiče s průřezem AWG 22, 24 a 26 (pevné i slaněné) při vnějším průměru kabelu 6,5 až 9,0 mm.

Konektor podporuje čtyřpárové kabely PoE podle IEEE 802.3bt s proudem až 1 A v každém páru. Mezi vodiči a zemí je zaručeno průrazné napětí 1 500 V rms AC a provozní teplota je –40 až +85 °C.

 

TE Connectivity, tel.: +49 6154 607 1740, www.te.com