Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Připojení SPE pomocí Winsta Mini od WAGO

S konektorem WAGO WINSTA® MINI z řady 890 lze jednoduše a bez nářadí připojit kabely jednopárového Ethernetu (SPE – Single Pair Ethernet) ke konektorovému systému Winsta.

Pro mnoho úloh je SPE perfektním řešením pro fyzickou vrstvu komunikace. Umožňuje ethernetové připojení relativně velkou rychlostí a na velké vzdálenosti pomocí jediného páru vodičů. To šetří místo i náklady a zjednodušuje instalaci kabeláže. Bez ohledu na to, zda jde o řízení budov nebo připojení snímačů v průmyslové automatizaci, vždy je zaručeno rychlé a bezpečné spojení bez použití nářadí.

Konektory WAGO Winsta Mini řady 890 jsou testovány podle IEC 63171 kategorie A (Connectors for electrical and electronic equipment – Shielded or unshielded free and fixed connectors for balanced single-pair data transmission with current-carrying capacity – General requirements and tests).

Jak to funguje? Odříznete kabel na požadovanou délku, odizolujete vodiče, vložíte je do konektoru a uzavřete. Spojením částí konektoru dohromady se vodič bezpečně uzavře a vytvoří se spojení. Pro obzvláště snadnou identifikaci jsou konektory SPE barevně označeny růžovou barvou.

Single Pair Ethernet (SPE) v posledních několika letech nabývá na významu. Firma WAGO jako člen sdružení SPESA (Single Pair Ethernet System Alliance) spolupracuje s dalšími společnostmi na standardech a propagaci SPE na různých trzích.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, https://www.wago.cz