Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Partnerský program společnosti Endress pro rozvoj IIoT

S postupující digitalizací průmyslové výroby je stále důležitější snadná integrace provozních přístrojů do automatizovaných systémů. K tomu má přispět partnerský program pro otevřenou integraci společnosti Endress+Hauser. Program sdružující 13 výrobců má zaručit dobrou součinnost přístrojů a zařízení partnerských firem. Začátkem roku se k programu připojila společnost Softing Industrial Automation, která je dodavatelem softwaru a hardwaru sloužícího k integraci techniky a dat do prostředí výrobních provozů a procesní automatizace.

Partneři v programu pro otevřenou integraci testují a dokumentují interakci svých produktů v typických aplikace procesní automatizace. Uživatelé tak získávají dvě důležité výhody. Jednak mohou v každé aplikaci zapojit nejvhodnější přístroje a také je rychle uvést do provozu. Dodavatelé automatizační techniky si výhod programu otevřené integrace rovněž cení. Pro tyto společnosti je důležité, aby byly schopné detekovat potenciální problémy v brzké fázi vývoje a vyřešit je ještě před instalací svých produktů na pracovištích zákazníků.

Obr. 1 „V rámci tohoto programu jdeme výrazně dále za zavedené metody testování v tom smyslu, že zkoumáme funkčnost celých systémových architektur v laboratorním prostředí,“ vysvětluje Jörg Reinkensmeier, marketingový manažer společnosti Endress+Hauser.

Aby byla zajištěna součinnost přístrojů a zařízení, je v laboratořích kromě standardního testování prověřována i funkčnost celých systémových architektur. Jsou prováděny zkoušky také pro specifické obory nebo zákaznická řešení. Po úspěšném dokončení testů jsou vydány doporučené referenční topologie.

Všichni partneři sdružení v programu pro otevřenou integraci jsou dodavateli řídicí techniky, produktů pro sběrnicové sítě, měřicí techniky nebo pohonů: Auma Riester, Bürkert, Festo, Flowserve, Hima Paul Hildebrandt, Honeywell Process Solutions, Mitsubishi Electric, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Rockwell Automation, Schneider Electric, Turck a od nedávné doby Softing Industrial Automation.

Prohlášení pana Matthiase Altendorfa na výroční mediální konferenci společnosti Endress+Hauser 2020 s českými titulky

(Endress+Hauser)