Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Obalko mění termín, profesionálové v oboru balení se sejdou v lednu

Osmý ročník kongresu Obalko reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci: přestože organizátoři, společnost ATOZ Group, zavedli přísná hygienická opatření, a přestože hygienici neevidují žádná ohniska z akcí na sezení, jako jsou divadla, konference apod., rozhodující byly přísné a plošné zákazy některých klíčových firem navštěvovat jakékoliv hromadné akce.

Obaloví odborníci se proto sejdou na kongresu Obalko začátkem nového roku v novém termínu: 27.–28. ledna 2021. Místem konání kongresu zůstává Aquapalace Hotel Prague. Posunutí termínu na začátek nového roku s sebou přinese několik výhod. Leden bývá klidnějším obdobím roku, kdy jsou lidé odpočatí a v dobré náladě. V daném termínu nejsou na obalovém trhu obvykle pořádány žádné jiné významné akce.

Program kongresu Obalko, který se měl konat v polovině října, byl připraven. Dokonce stovky účastníků už byly registrovány. Organizátorům se podařilo přesunout takřka celý program na lednový termín. Většina přislíbených řečníků v konferenčním programu už potvrdila své vystoupení v novém termínu. Organizátor galavečeru obalové soutěže Obal roku, Obalový institut Syba, se také rozhodl o posun. Oblíbená networkingová událost, Obalový Business Mixer, který musel být zrušen v důsledku vládního protipandemického opatření zakazujícího akce „na stojáka“, má znovu šanci se v novém termínu konat. A exkurze Balení v akci, které se tradičně konají druhý den kongresu, budou mít nové možnosti v případě, že se do ledna zruší zákazy návštěv v některých firmách.

Jaká bude situace v lednu, zatím nikdo nedokáže předvídat. Organizátoři akce proto již nyní pracují na hybridní formě kongresu, konkrétně na konceptu „Obalko O3 – osobní, online, offline“. Obalko tak bude připraveno na jakákoliv opatření, aby obaloví odborníci nepřišli o svou pravidelnou dávku informací a novinek ze světa balení.

(ed)