Nové modely robotů LBR iisy: intuitivní programování a ovládání

Společnost KUKA uvádí na trh nové modely robotů spolupracujících s člověkem: LBR iisy 3 R760, LBR iisy 11 R1300 a LBR iisy 15 R930 se zatížením 3, 11 a 15 kg a s dosahem 760, 1 300 a 930 mm. Díky novému operačnímu systému iiQKA.OS je možné roboty uvést do provozu během několika minut, a to i bez předchozích znalostí robotiky nebo programování. Uživatelé je mohou programovat metodou drag-and-drop i pomocí ergonomického ovladače KUKA smartPA. Ovládání a programování se podobají ovládání aplikací a her v chytrých telefonech a na tabletech.

Operační systém iiQKA.OS je postaven na linuxovém jádru a navržen pro rychlý vývoj a uživatelskou přívětivost. Velmi rychle jsou poskytovány potřebné aktualizace a postupně budou přidávány další funkce. iiQKA.OS představuje základnu celého ekosystému zpřístupněním velkého množství komponent, programů, aplikací, služeb a zařízení, které lze snadno instalovat, provozovat a využívat pro zlepšení systému.

Snímače momentu v kloubech robotů řady LBR iisy umožňují provoz bez bezpečnostního plotu, usnadňují učení pomocí ručního vedení a v případě potřeby i bezpečnou spolupráci člověka s robotem. Roboty lze montovat na podlahu, na strop či na stěnu; splňují požadavky stupně krytí IP54, jsou tedy dobře chráněny před prachem a vlhkostí.

KUKA CZ&SK, tel.: 777 648 997, https://www.kuka.com/cs-cz/