Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nejlepší studenti roku 2024 podle firmy Microrisc

„I malá firma dokáže měnit svět, je-li výjimečná,“ uvedl jednatel společnosti Microrisc Vladimír Šulc. Soutěž Nejlepší student, kterou firma pořádá, hodnotí výjimečnost středoškolských studentů, jejich schopnosti, mimoškolní aktivity a také přístup ke světu kolem nás. Z téměř stovky nominovaných studentů odborná porota pozvala čtyři nejlepší na finálové klání do Jičína. To se uskutečnilo 19. června 2024 v areále Výzkumného a technologického centra Microrisc v Jičíně pod moderátorskou taktovkou Zdeňky Žádníkové-Volencové.

 

Nejlepšími studenty roku 2024 jsou:

  • Réka Šuba z Gymnázia Cheb, nadějná budoucí lékařka, která porotu zaujala také svou lidskostí,
  • Lucie Endlová z Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, která je mj. zapojena do vesmírných projektů, např. na Mezinárodní vesmírné stanici ISS,
  • Metoděj Svoboda z Gymnázia Zikmunda Wintra, Rakovník, skvělý prezentátor a matematik,
  • Tadeáš Fryčák, který v soutěži získal pro Gymnázium Jana Opletala v Litovli titul Nejlepší škola 2024.

 

Obr. 1. Finalisté soutěže Nejlepší student, kterou pořádá firma Microrisc

 

Výčet Tadeášových praktických projektů, publikací a vědeckých stáží je obdivuhodný. Již v kvintě zvládl absolvovat bakalářské a magisterské předměty vyučované na Univerzitě Palackého v Olomouci. „Cením si na něm jeho všestranného zaměření a schopnosti propojovat na první pohled nesouvisející obory, jako například informatiku s biologií či fyzikou,“ uvedl ředitel Mgr. Radim Lindner.

Nejlepší studenti získali finanční odměnu 5 000 Kč, nejlepší škola 10 000 Kč a technici také vývojovou sadu IQRF. Všichni vítězové excelují na svém poli působnosti a jejich záběr je více než poutavý. „Věříme, že je u nás mnoho výjimečných a nadaných studentů, kteří potřebují vědět, že jejich talent vnímáme a že má smysl ho dále zdokonalovat. Protože naše ekonomika stojí na vzdělaných a sebevědomých lidech s praktickými dovednostmi, poděkování patří i školám, které tyto studenty rozvíjí,“ doplňuje Vladimír Šulc.

Více o projektu naleznete na www.nejlepsistudent.cz.

(Mgr. Adéla Slezáková)