Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Návrat pandemie zvyšuje investice firem do podpory práce na dálku

Společnost GFI Software (https://www.gfi.com/) uvedla, že zvyšující se počet nakažených lidí, zpřísňující se vládní epidemiologická opatření a návrat pracovníků na home office zvyšují investice firem do techniky pro podporu práce na dálku. GFI Software těmto firmám nabízí aktualizovaná hardwarová zařízení Kerio Control s vyšší výkonností, která jsou českým a slovenským zákazníkům dostupná od začátku letošního září.

„S pokračujícím rychlým nárůstem pozitivně testovaných osob již nyní mnohé organizace přijaly opatření ve smyslu omezení či dokonce zákazu přístupu pracovníků do kanceláří,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „To nejvíce dopadá na malé a střední firmy, které musejí investovat do zabezpečení práce na dálku, a přitom nemají takové rozpočty na zabezpečení jako ty velké.“  

České a slovenské malé a střední firmy mohou od 3. září využít nových, výkonnějších hardwarových zařízení Kerio Control NG110, NG310 a NG510/51. Ve srovnání s předchozími typy mají nová zařízení dvou- až čtyřnásobnou paměť a větší počet ethernetových portů. Nové modely umožňují efektivněji škálovat zabezpečené VPN sítě podle aktuální potřeby, přičemž zároveň obsahují funkce routeru a firewallu nové generace, ochranu IPS (Intrusion Prevention Systems), antivirus na komunikační bráně a filtrování webového obsahu a aplikací.

Od loňského roku mohou zákazníci navíc využít zabudované funkce pro zajištění velké dostupnosti a obnovení v případě selhání. Vedle hardwarových modelů je Kerio Control k dispozici jako software k instalaci na vlastní hardware či jako Virtual Appliance k integraci do existujícího prostředí Hyper-V či VMware.