Aktuální vydání

celé číslo

05

2020

snímače teploty

celé číslo

Napájecí zdroj WAGO Pro 2 s rozhraním IO-Link

Napájecí zdroj WAGO Pro 2 Power Supply Unit (PSU) s výkonem 120 až 960 W může být připojen k PLC i ke komunikační bráně IoT prostřednictvím výměnného komunikačního modulu. V současné době je k dispozici rozhraní IO-Link, v budoucnu přibude i ethernetové rozhraní s protokoly Modbus TCP, EtherNet/IP nebo Profinet. To umožní spolehlivou a jednoduchou integraci do infrastruktury výrobní linky či celého závodu.

Data ze zdroje mohou být ukládána a použita pro analýzu a optimalizaci napájení. PLC může např. prostřednictvím hardwarového signálu nebo po sběrnici odpojit některé distribuované PSU a tím uvést připojená zařízení do režimu stand-by, šetřícího energii. Také je možné měřit a sledovat spotřebu jednotlivých zařízení nebo zjišťovat stav zdrojů a při poruše včas zasáhnout.

Zdroje se vyznačují velkou hustotou výkonu a vynikající účinností, až 96,3 %.

Pro překlenutí krátkodobého přetížení jsou k dispozici funkce TopBoost a PowerBoost: TopBoost umožňuje zvýšit výstupní proud po dobu 15 ms šestinásobně, zatímco PowerBoost po dobu 5 s na 1,5násobek. Chování PSU při přetížení lze nastavit prostřednictvím softwaru. K dispozici je rovněž funkce elektronické pojistky, která odpojí výstup, jestliže došlo k přetížení zdroje po definovanou dobu.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz