Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Logistické inovace oceněny na fóru LOG-IN

Mezi případovými studiemi a inovacemi představenými na fóru LOG-IN byla uděleny ceny těm nejlepším projektům ve čtyřech kategoriích.

V kategorii Inovace v logistických realitách zvítězila rodinná firma ze Slavkova u Brna LIKO-S. Uspěla díky své hale Liko-Vo, která je první zelenou halou na světě. Oproti ostatním halovým objektům, nad nimiž se horký vzduch ohřívá až na teplotu 80 °C, dokáže LIKO-Vo snižovat sálání tepla a ochlazovat své okolí až o 10 °C.

Obr. 1. Zelená hala Liko-Vo snižuje teplotu okolí

Společnost Geis CZ uspěla na fóru LOG-IN se svým projektem e-shopu Babymarkt.de, který byl prohlášen za inovaci roku. V tomto e-shopu byly ve skladu původně používány papírové objednávky a vyskladňování probíhalo bez skenerů. Geis CZ navrhl zcela nové rozložení skladu, jeho vybavení i tok zboží a IT řešení. V kategorii Technická a technologická inovace roku ocenění LOG-IN obdržela společnost Gebrüder Weiss, která zvítězila se svým projektem Cargometer, což je velmi efektivní měření přepravovaných nákladů za pohybu.

Ocenění Fachman roku získala podnikatelka a vizionářka Simona Kijonková, CEO a zakladatelka společnosti Packeta Group. V roce 2010 založila společnost Zásilkovna a během devíti let z ní vybudovala mezinárodní logistickou firmu s obratem 790 mil. Kč. Aktuálně stojí v čele holdingu Packeta, kam patří deset firem, spadá do něj i česká Zásilkovna a zaměstnává 1 000 zaměstnanců.

Obr. 2. Představitelé firem oceněných za logistické inovace ve fóru LOG-IN

Jednotlivá ocenění byla udělena na logistickém fóru LOG-IN, které se každoročně koná jak v ČR, tak i na Slovensku.

O ocenění Fachman roku rozhodovali členové Klubu logistických manažerů, o výsledcích ostatních kategorií rozhodovala veřejnost svým hlasováním na webu projektu. „LOG-IN nezahrnuje pouze konference, ale jde o celoroční multikanálový projekt, který je zaměřen na podporu inovací v logistice. Jeho cílem je směřovat pozornost na nejinovativnější řešení, projekty a produkty na logistickém trhu a tím inspirovat profesionály v oboru k inovaci logistiky v jejich podnicích,“ konstatuje Petr Neckař, logistics group manager vydavatelství ATOZ, které projekt organizuje.

(ev)