Aktuální vydání

celé číslo

05

2021

Perspektivy automatizace, umělá inteligence v automatizaci; prostředky automatizace v době lockdownu
celé číslo

Konektory pro ventily v mobilních hydraulických zařízeních

Výrobci ventilů pro mobilní hydraulická zařízení volí v současně době odlišné způsob připojení kabelů. Místo zastaralých (obdélníkových) ventilových konektorů odpovídajících normě DIN EN 175301-803, stále častěji doporučují alternativní konektory, např. Deutsch nebo SuperSeal. Také uživatelé dávají přednost konektorům, které mají pevný, předem zapojený a zalitý plášť kabelů. Využívají přitom předem vyzkoušené přívodní kabely, a tím významně urychlí instalaci i odstraňování závad strojů.

Obr. 1. Plně zalité konektory MDS kompatibilní s konektory Deutsch DT

Díky robustním a zalitým konektorům se zlepšuje odolnost strojů proti poruchám i v extrémních podmínkách. Společnost Murrelektronik nabízí pro zvláště pro mobilní stroje řadu konektorů MDC kompatibilní s typem Deutsch® DT a řadu MSC kompatibilní se SuperSeal .

 Konektory MDC

Ventilové konektory MDC společnosti Murrelektronik, kompatibilní s konektory Deutsch DT, jsou předem připojené ke kabelům. Plně zalité připojení kabelů zajišťuje spolehlivou těsnost a odolnost proti vibracím. Přesto jsou konektory velmi kompaktní. Jsou také opatřeny adaptéry pro chráničky. Výsledné připojení má profesionální vzhled i funkci, aniž by bylo potřeba upevňovat chráničku kabelu improvizovaně. Kabely mají pevný plášť PUR, odolný opotřebení.

Konektory MSC

Také ventilové konektory MSC společnosti Murrelektronik (kompatibilní s konektory SuperSeal velikosti 1.5), jsou předem zapojené ke kabelům v pevném plášti z PUR, odolném vůči opotřebení . Tyto konektory, velmi vysoce odolné vůči vibracím a rázům, jsou opatřeny zajišťovacím mechanismem pro rychlou montáž. Aby bylo možné profesionálně připojit chráničku kabelů, jsou konektory opatřeny adaptérem.

 Obr. 2. Konektory MSC kompatibilní s konektory SuperSeal

Podrobnosti o konektorech pro ventily v mobilních zařízeních jsou na tomto odkazu.

(Murrelektronik)