Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Kolaborativní robot Hanwa

Kolaborativní robot HCR jihokorejské společnosti Hanwha dodává nyní litoměřická firma Hennlich. Kobot je možné využít k mnoha operacím při balení, montáži, manipulaci s materiálem, ale i pro svařování, operace pick & place nebo obsluhu CNC strojů. Kobot je dodáván v modelech s nosností 3, 5, a 12 kg. Má velmi kompaktní a flexibilní tělo, které umožňuje rychlé nastavení. Díky intuitivnímu a snadnému programování není potřeba volat odborníky, stačí uchopit paži kobotu a vést ho od jednoho bodu trasy ke druhému.

Předností nejmenších robotů Hanwha pro zatížení do 3 kg je neomezená rotace posledního kloubu a také krytí IP64. Může tedy pracovat bezpečně v prašném prostředí a stříkající vodou. Větší model s nosností 5 kg je možné díky certifikaci Clean Room ISO 2 využít ve farmacii a potravinářském průmyslu.

Koboty Hanwha jsou kompatibilní s již existujícími rozhraními mnoha výrobců. Díky tomu je lze snadno a rychle instalovat pro jakoukoli úlohu a vybavit je periferiemi, jako jsou snímače, uchopovače nebo senzory točivého momentu.

Obr. 1. Kobot HCR značky Hanwha se hodí pro balení, leštění, montáž, manipulaci s materiálem až po obsluhu forem (foto: Hanwha)