Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Kabely chainflex pro Profinet

Společnost Hennlich dodává pro stále populárnější komunikační systém Profinet již devět různých typů kabelů chainflex od firmy igus, kterou v Česku výhradně zastupuje. Tyto kabely jsou použitelné v mnoha úlohách, včetně pohyblivých vedení např. na ramenech robotů. Uživatel může volit ze čtyř materiálů pláště podle agresivity prostředí. Ohebnost kabelů je charakterizována čtyřmi různými poloměry ohybu a dvěma velikostmi maximálního torzního úhlu až do 360° na metr délky.

Kabely mají certifikáty a schválení pro významné průmyslové země i Rusko, včetně certifikátů požární odolnosti a schválení do čistých prostor, a vyhovují specifikaci DESINA (VDW) pro použití na výrobních strojích. Jsou k dispozici v libovolných délkách přímo ze skladu.

Všechny kabely procházejí rozsáhlými typovými zkouškami v laboratořích výrobce. Například kabel CFBUS.LB.060 zde dokončil přes 65 milionů zdvihů při poloměru ohybu 63 mm. Proto je záruka na kabely 36 měsíců. Na vyžádání jsou k dispozici i osazené kabely readychain®, např. kulatým konektorem M12 od společnosti Telegärtner.

HENNLICH s. r. o., tel.: 416 711 136, e-mail: jonas@hennlich.cz, www.hennlich.cz