Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

IoT brány Insys jako základní pilíř kybernetické bezpečnosti

V dnešním rychlém a propojeném světě je nezbytné mít spolehlivé a bezpečné komunikační sítě. Ať už se jedná o osobní nebo pracovní využití, spoléháme se na internet, abychom zůstali ve spojení s okolním světem. S nárůstem kybernetických hrozeb a pokusů o hackerské útoky je však stále náročnější udržet síť bezpečnou.

Obr. 1. Síťové huby jako IoT brány a routery bývají nejčastějším cílem útoku – jsou totiž nosným pilířem celé komunikační struktury. Zařízení bez odpovídajících průmyslových a bezpečnostních certifikací je snadný terč.

Routery Insys zajišťují již mnoho let spolehlivý dálkový přístup k PLC a nabízejí nejmodernější bezpečnostní funkce, které zajistí, že vzdálená správa zůstane zabezpečená a chráněná.

Tyto routery jsou navrženy tak, aby poskytovaly robustní zabezpečení proti široké škále kybernetických hrozeb, včetně malwaru, ransomwaru a phishingových útoků. Díky pokročilým bezpečnostním funkcím, jako jsou VPN, firewall a detekce narušení, představují routery Insys komplexní bezpečnostní řešení, které chrání síť a data.

Obr. 2 IoT brány a routery Insys v odolném (hardened) provedení mají nejpřísnější bezpečnostní certifikace. Vývoj probíhá kompletně přímo v centrále v Regensburgu, takže Insys má kompletní kontrolu nad svými produkty. Operační systém icomOS, vyvíjený společností Insys, je právem považovaný za špičku v oblasti zabezpečení.

Zabezpečení sítí zákazníků je pro společnost Insys nejvyšší prioritou. Firma investovala velké prostředky do nejnovějších technologií, aby její routery poskytovaly nejlepší dostupné bezpečnostní funkce. Routery Insys procházejí rozsáhlým testováním a certifikací, aby splňovaly nejvyšší bezpečnostní standardy. Insys pravidelně aktualizuje svůj software, aby držel krok se všemi bezpečnostními hrozbami.

S routery Insys mohou být uživatelé v klidu, protože jejich síť bude bezpečná a chráněná před kybernetickými hrozbami. Routery jsou navrženy tak, aby se snadno používaly. Uživatelsky přívětivé rozhraní usnadňuje nastavení a správu sítě. Ať už je jejich uživatelem majitel malé firmy nebo domácí uživatel, routery Insysnabízejí dokonalou kombinaci zabezpečení a pohodlí.

Po routeru Insys sáhne každý, kdo hledá router s nejlepšími dostupnými bezpečnostními funkcemi. Špičkové bezpečnostní funkce v kombinaci se závazkem firmy dosáhnout spokojenosti zákazníků činí ze routerů Insys ideální volbu pro každého, kdo hledá bezpečné a spolehlivé síťové řešení.

Další informace jsou na https://www.insys-icom.com/cs-cz/produkty/routery-a-brany/.

(INSYS MICROELECTRONICS, s. r. o.)