Aktuální vydání

celé číslo

05

2021

Perspektivy automatizace, umělá inteligence v automatizaci; prostředky automatizace v době lockdownu
celé číslo

Hennlich dodává mobilní jednotku pro dezinfekci vnitřních prostor

Mobilní jednotku, která dokáže dezinfikovat uzavřené prostory a omezit tak např. šíření koronaviru, začala na domácí trh dodávat litoměřická strojírenská firma Hennlich. Zařízení vytváří velmi jemnou „suchou“ mlhovinu, která pronikne do každé části prostoru a účinně likviduje viry a bakterie. Mikroskopické kapky menší než 10 mikrometrů se v prostoru vypaří a nezvlhčují tak prostředí ani předměty. Jednotka se dá jednoduše použít např. ve zdravotnických zařízeních, kancelářích, skladech, potravinářských provozech, obchodních centrech nebo i v průmyslu.

Rozprašovač mobilní jednotky je opatřen nádobou na dezinfekční roztok. Poté, co se připojí ke zdroji tlakového vzduchu dokáže pomocí čtyř trysek vydezinfikovat prostor až 70 m3. Při rozprašování se v tryskách mísí dezinfekční kapalina se vzduchem

Zařízení se snadno obsluhuje a přemísťuje Nastavit je možné výšku, ze které dochází k rozprašování, i vzdálenost rozprašování. Dalšími přednostmi mobilní dezinfekční jednotky jsou snadná údržba a nízké provozní náklady (pětkrát nižší než mají klasické parní průmyslové rozprašovače). Zařízení je možné vybavit také časovačem pro opakovanou dezinfekci stejného prostoru.

Hennlich touto jednotkou navazuje na dva již dříve uvedené produkty určené pro boj s koronavirem, a to dezinfekční rámy, které mohou rozprašovat mlhovinu s dezinfekcí na předměty případně lidi, a mlžná děla, která se využívala v Chile a Peru k dezinfekci ulic v tamních hlavních městech. 

 (ev)