Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Haberkorn je novým distributorem Universal Robots v České republice

Společnost Universal Robots si klade za cíl instalovat kolaborativní roboty u zákazníků, kteří poptávají flexibilní a spolehlivá řešení průmyslové automatizace. Proto stále rozšiřuje svou partnerskou síť. V říjnu se nový distributorem jejích kolaborativních robotů na českém trhu stala rakouská rodinná společnost Haberkorn (založena v roce 1932), která je jedním z největších průmyslových distributorů v Evropě a má zastoupení v 10 zemích včetně Německa, Švýcarska a dalších států střední Evropy.

Česká pobočka Haberkorn působí na trhu od roku 1995 a obsluhuje nejen české, ale také slovenské zákazníky. Její dodávky směřují především do strojírenského a automobilového průmyslu. Výrobcům strojů a zařízení i koncovým odběratelům dodává Haberkorn stavebnicové systémy hliníkových profilů, strojní elementy, dopravníkové systémy, hydrauliku, průmyslové hadice a armatury.

"Nové spolupráce se společností Haberkorn si velice vážím, protože vylepší dostupnost kolaborativních řešení od Universal Robots pro tuzemské firmy. Ty budou nuceny kvůli růstu cen práce nebo materiálů a nedostatku pracovníků v budoucnu nasazovat flexibilní automatizační řešení. Společně s firmou Haberkorn se budeme snažit nabídnout co nejsnazší cestu k efektivní výrobě." uvedl Pavel Bezucký, generální ředitel společnosti Universal Robots pro trh střední a východní Evropy, Ruska & CIS.

„V českém průmyslu v posledních měsících opět silně rezonuje téma nedostatku pracovních kapacit. Firmy jsou nuceny optimalizovat své výrobní procesy a my jim pomáháme vytvářet ergonomická montážní pracoviště, řešíme mezioperační dopravu či bezpečnostní oplocení strojů. Spolupráce s Universal Robots nám umožní doplnit naše služby o další související řešení, s jehož pomocí zvýšíme produktivitu mnoha našich zákazníků.", říká Petr Pavlínek, ředitel společnosti Haberkorn s.r.o. v České republice.

(Universal Robots)