Aktuální vydání

celé číslo

08

2020

Mozaika novinek a informací

Restart ekonomiky

celé číslo

Frost & Sulivan ocenil firmu Endress+Hauser za analyzátory kapalin

Na základě své nedávné analýzy světového trhu analyzátorů kapalin vyhlásila konzultační společnost Frost & Sullivan skupinu Endress+Hauser (E+H) za globální Společnost roku 2020. Porotu zaujal sortiment robustních analyzátorů kapalin, zákaznicky orientovaný přístup a špičkové znalosti v oblasti analýzy kapalin. Skupina E+H své přístroje stále inovuje a díky tomu se jí daří pronikat na trhy a poskytovat zákaníkům špičkové služby.

Obr. 1. Přístroje Liquiline a senzory Memosens se zapojují na principu plug & play a funkce Heartbeat dovoluje nepřetržitou diagnostiku a snadné ověřování

 Špičkové provedení senzorů

K vedoucímu postavení na trhu digitálních přístrojů pomohlo společnosti Endress + Hauser uvedení senzorů typu Memosens v roce 2004. Díky tomu využívá E+H nový koncept analýzy kapalin spočívající v převodu naměřených hodnot na digitální signál, který je bezkontaktně přenášen do převodníku. Společnost Endress + Hauser vyvíjí nyní novou generaci senzorů řady Memosens s přídavnou diagnostikou a  novými funkcemi.

Obr. 2. Analyzátory E+H jsou řešením pro nepřetržité monitorování procesů úpravy pitné vody

Analyzátory kapalin Endress + Hauser řeší klíčové problémy údržby. Například analyzátor ortofosfátu Liquiline System CA80PH snižuje provozní náklady tím, že se při nepřetrživém sledování spotřebuje méně činidla. Pomocí automatické kalibrace, automatického čištění a snadné údržby se zlepšuje dostupnost zařízení. Jiným příkladem je multiparametrový ruční analyzátor Liquiline Mobile CML18, který lze kombinovat se senzory Memosens a rychle zkontrolovat jakýkoli měřicí bod závodu.

Funkce a prostředí pro průmysl 4.0

Přístroje Endress+Hauser jsou vybaveny také funkcí Heartbeat Technology, která zajišťuje nepřetržitou diagnostiku procesů a zařízení. Bez přerušení provozu je možné ověřovat správnou funkci přístrojů a zařízení a získané informace využívat při prediktivní údržbě.

Obr. 3. Ruční vysílač Liquiline Mobile CML18 usnadňuje kontrolu a řešení problémů nainstalovaným měřicím systémem.

Další "vychtávkou" je prostředí pro internet věcí Netilion. Díky němu mohou být všechna měření, procesní data a diagnostika přístroje používána v cloudových systémech. V digitálním prostředí je možné sledovat  provozní stav zařízení, analyzovat všechny instalované přístroje a přehledně ukládat a organizovat soubory a dokumenty o přístrojích a zařízeních.

(Enderss+Hauser)