Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Fravebot na veletrhu Hannover Messe

Veletrhu Hannover Messe (22. až 26. dubna 2024) se zúčastní také 23 vystavovatelů z Česka.

Jedním z nich bude firma Fravebot (viz např. https://automa.cz/Aton/FileRepository/pdf_articles/14247.pdf). Roboty Fravebot pomáhají zemědělcům při rozhodování o péči o plodiny na základě přesných údajů získaných roboty ve skleníku. Autonomní roboty pravidelně kontrolují každou rostlinu a zemědělec je okamžitě informován o jakýchkoli problémech jeho plodin. Systém také umožňuje předpovídat výnos na základě historických dat každé rostliny.

Firma návštěvníkům veletrhu Hannover Messe představí svůj přístup vhodný pro vývoj autonomních robotů. Při vývoji byla využita digitální dvojčata robotu, skleníku, rostlin a plodin vytvořená v prostředí NVIDIA Omniverse, které přináší škálovatelná, fotorealistická a fyzicky přesná virtuální prostředí pro vytváření vysoce věrných simulací. Konkrétně pro simulaci robotické platformy byl využit nástroj NVIDIA Isaac Sim, tj. rozšiřitelný systém pro simulaci robotiky, který usnadňuje navrhování, testování a výcvik robotů, jejichž řízení založeno na umělé inteligenci. Dále bude předvedeno napojení robotu na PLC Simatic od firmy Siemens, tvorba dvojčete jahod (plody, choroby, škůdci) a využití rozšířené reality nad živými jahodami.

Firma si klade za cíl v Hannoveru hledat především partnery pro německý trh. Její stánek najdou zájemci v hale 5, stánek B28 (společný stánek Application Park X NextGenWork), č. 14.

Čtenářům časopisu Automa nabízíme volnou vstupenku na veletrh. Získají ji registrací kódu CP9rC na webu pořadatele https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration.

(Bk)