Aktuální vydání

celé číslo

11

2020

Systémy řízení výroby a výrobních podniků

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

FIT ČVUT pořádá virtuální konferenci LAW FIT – již zítra

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) pořádá 6. listopadu 2020 již po osmé konferenci LAW FIT, která spojuje odborníky z oblasti informačních technologií a práva. Letošním tématem je kybernetická bezpečnost. S ohledem na současná epidemiologická opatření proběhne konference virtuálně, a otevře se tak co nejširšímu množství posluchačů.

Konference přinese novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti, které představí ředitel odboru regulace Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Adam Kučínský. Zaměří se zejména na novely vyhlášky o významných informačních systémech, regulace využívání cloud computingu orgány veřejné moci nebo nových podpůrných materiálů připravených úřadem.

Metody sociálního inženýrství využívané při útocích na informační systémy představí Michal Altair Valášek, hlášení bezpečnostních problémů a úniků se pak bude věnovat Michal Špaček. K jakým kybernetickým útokům nejčastěji dochází a jak se jim bránit představí Jakub Souček ze společnosti ESET a Tomáš Kudělka z KPMG. Při kybernetických útocích jsou klíčové také digitální stopy, a proto se na ně ve svém příspěvku zaměří Radek Beneš, soudní znalec z oblasti kriminalistiky, kybernetiky a ekonomie.

Registrace na konferenci je zdarma prostřednictvím webu www.law.fit.cvut.cz.

(ed)