Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Firmy často neví, kde začít s digitalizací – Akademie digitální transformace to chce napravit

Mnoho firem ví, že digitalizace může být vhodným nástrojem pro zefektivnění jejich výroby. Ovšem chybí jim praktické zkušenosti a systém při optimalizaci. Akademie digitální transformace centra INTEMAC a firmy Effectivity to chce změnit.

„Nabízíme naše know-how, abychom účastníky provedli tvorbou jejich vlastního plánu digitalizace. Zaměříme se na konkrétní řídicí a výrobní procesy a problematiku, kterou firmy řeší, a pomůžeme jim s jejich správným uchopením a ve finále i s jejich digitalizací a automatizací,“ vysvětluje cíle akademie Petr Minář, vedoucí týmu podpory digitalizace centra INTEMAC.

Celý rok se účastníci akademie budou scházet pod vedením zkušených koučů. Půjde celkem o osm jedno- až dvoudenních workshopů, které se budou konat mimo jiné i přímo ve výrobních firmách. Zde mohou účastníci vidět digitalizaci přímo v praxi. Akademie bude zakončena certifikací účastníků: po úspěšném absolvování kurzu získají certifikát s hlavičkou prvního funkčního hubu digitalizačních inovací v České republice – DIH DIGIMAT.

Jedinečná je tato akademie tím, že je složená z praktických workshopů, kde si účastníci budou pod vedením zkušených koučů vytvářet vlastní projekt optimalizace. Účastníci se naučí vše – od projektového řízení přes výběr vhodných nástrojů optimalizace až po podporu finální realizace svého optimalizačního projektu.

Více se zájemci dozví na oficiálních stránkách Akademie digitální transformace: https://www.intemac.cz/akce/akademie-digitalni-transformace/.

(ed)