KONICA MINOLTA

Aktuální vydání

celé číslo

11

2019

Využití robotů, dopravníků a manipulační techniky ve výrobních linkách

Průmyslové a servisní roboty

celé číslo

Evropská konference o mobilních robotech ECMR bude v září v Praze

European Conference on Mobile Robots (ECMR) se soustřeďuje na základní výzkum a vývoj nových metod a postupů řízení a rozhodování využívaných v pokročilých autonomních (převážně mobilních) robotech. ECMR je mezinárodní otevřené bienále, které slouží především mladým vědcům v oblastech základního a aplikovaného výzkumu jako fórum k diskusi o nejnovějších výsledcích a inovacích v oblasti výzkumu a využití metod umělé inteligence v oblasti mobilní a autonomní robotiky. Po Barceloně (Španělsko), Lincolnu (Británie) a Paříži (Francie) hostí v letos 4. až 6. září tuto prestižní konferenci čítající kolem stovky špičkových vědců z Evropy i z celého světa Praha, konkrétně laboratoř inteligentní a mobilní robotiky Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

Témata, která konference pokrývá, zahrnují převážně inteligentní mobilní robotiku, postupy řízení robotů s prvky umělé inteligence, metody autonomní navigace, plánování, multirobotické systémy, stejně jako robotickou techniku pro krizová využití, roboty schopné koexistence v lidsky orientovaných prostředích či přímé spolupráce s lidmi, nevyjímaje ani inovativní postupy řízení robotů pro průmyslovou výrobu se zaměřením na průmysl 4.0.

Konference nabízí unikátní přednášky, mezi řečníky jsou prof. Dr. Robert Babuška, TU Delft (Nizozemsko), prof. Dr. Josef Šivic, INRIA Paříž (Francie) a prof. Dr. Melanie Zeilingerová, ETH Curych (Švýcarsko).

Účast na ECMR 2019 je ideální příležitostí k získání inspirace v oblasti výzkumu a aplikací umělé inteligence v oblasti autonomní robotiky, dává možnost diskuze se špičkovými odborníky a nabízí inovativní a nestandardní řešení obtížných a ne zcela běžných problémů.

Registrace na konferenci je stále otevřena především pro zájemce o mobilní robotiku z akademické sféry i průmyslové praxe.

Více informací a registraci naleznete na webových stránkách konference: http://bit.ly/2yL6wlW

(ed)