Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Endress+Hauser slučuje své dceřiné firmy na analytickou techniku

S účinností od 1. ledna 2022 byly sloučeny dvě dceřiné společnosti Endress+Hauser, a to SpectraSensors, Inc. a Kaiser Optical Systems, Inc. do nové firmy Endress+Hauser Optical Analysis, Inc. se sídlem v Ann Arbor v USA (Michigan).  Cílem je soustředit odborníky na laboratorní a procesní analýzu a zaměřit se také na laserovou měřicí techniku.

Obr. 1. Výroba Ramanových spektroskopických analyzátorů v Ann Arbor (USA, Michigan)

Díky akvizici těchto dvou společností se sídlem v USA v letech 2012 a 2013 byla skupina Endress+Hauser schopna přicházet na trh s novou měřicí technikou. V analýze plynů rozšířila své schopnosti o technologii diodové laserové absorpční spektroskopie (TDLAS) od společnosti SpectraSensors, zatímco Kaiser Optical Systems, globální lídr v Ramanově spektroskopii přinesl odborné znalosti v oblasti analýzy pevných látek, kapalin a plynů v širokém spektru aplikací, včetně výroby vakcín.

Endress+Hauser se již léta strategicky zaměřuje na procesní a laboratorní analýzu. Výsledkem je, že analytická technika se v současnosti podílí jednou čtvrtinou na tržbách skupiny E+H. Vedle nově založené firmy Endress+Hauser Optical Analysis se na analytickou techniku ve skupině dále zaměřuje společnost Endress+Hauser Liquid Analysis a dceřiná společnost Analytik Jena.

Obr. 2. Výroba analyzátorů TDLAS v Rancho Cucamonga (USA, Kalifornie)

Tím, že byla do nabídky zahrnuta laserová měřicí technika, nabízí nyní Endress+Hauser kompletní portfolio analytických přístrojů a služeb, které zákazníci využívají jak při vývoji produktů, tak i řízení výrobních procesů a kontrole kvality.

Společnost Endress + Hauser Optical Analysis sídlí v Ann Arbor, Michigan, kde se také vyvíjejí a vyrábějí Ramanovy spektroskopické přístroje. Přístrojové vybavení TDLAS se nadále vyrábí v Rancho Cucamonga v Kalifornii. Nová společnost s přibližně 200 zaměstnanci zůstane stoprocentně vlastněnou dceřinou společností skupiny Endress + Hauser.

(Endress+Hauser)