Aktuální vydání

celé číslo

11

2020

Systémy řízení výroby a výrobních podniků

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Electronica virtual – místo veletrhu virtuální konference

Veletrh Electronica, který se měl konat v Mnichově, nahradí ve dnech 9. až 12. listopadu 2020 série virtuálních prezentací více než 200 mezinárodních firem, fóra, odborné konference, panelová diskuse CEO Round Table a speciální program pro začínající firmy.

V rámci virtuálního veletrhu se ve dnech 11. a 12. listopadu uskuteční Cyber Security Forum, kde se diváci budou moci seznámit s příklady zabezpečení digitálních systémů v automobilovém průmyslu, vestavných systémech, medicíně a IoT. Mezi další akce patří Embedded Forum nebo Power Electronics Forum.

Reprezentativní akcí veletrhu je již několik let panelová diskuse ředitelů významných firem z oboru – CEO Round Table. Také ta se letos uskuteční jen virtuálně a jejím tématem bude vývoj elektronického průmyslu v době covidu-19. Diskuse se zúčastní Jean-Marc Chery, STMicroelectronics, Gunther Kegel, Pepperl + Fuchs, Reinhard Ploss, Infineon a Kurt Sievers, NXP Semiconductors.

Virtuálně se uskuteční také ocenění nejlepších mladých firem. Letos se přihlásilo přibližně dvacet mezinárodních start-upů s různými projekty od velmi tenkého kabelu pro indukční napájení po sledování stavu zemědělských plodin s přenosem dat do cloudu.

Virtuální podobu budou mít také odborné konference o trendech v oboru elektroniky: Automotive Conference s účastníky jako Amazon Web Services, Google nebo Mektec se bude věnovat elektronice pro e-mobilitu a komunikaci mezi vozidly, Medical Conference  se zúčastní zástupci firem GE Healthcare, Maxim Integrated nebo Texas Instruments a hovořit budou mj. o kybernetické bezpečnosti či elektronice pro mobilní lékařskou techniku a monitorování zdravotního stavu; a nakonec na konferenci Embedded Platforms Conference, které se zúčastní ON Semiconductor, Phoenix Contact, Qualcomm a Würth Elektronik, se bude diskutovat mj. o snímačích a strojovém učení. Do virtuální podoby se přesunul také Wireless Congress, kde se bude hovořit o vývoji bezdrátových komunikačních systémů např. v průmyslu nebo medicíně.

Účast na virtuálním veletrhu je zdarma, registrace na odborných konferencích je spojena s registračními poplatky. Více informací je na https://electronica.de/en/visitors/tickets-prices/

(Bk)