Aktuální vydání

celé číslo

11

2020

Systémy řízení výroby a výrobních podniků

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Dobré vyhlídky pro veletrh SPS 2020

Bavorská vláda schválila koncepci ochrany a hygieny pro výstavy v Bavorsku, co signalizuje, že mohou pokračovat přípravy na veletrh SPS 2020, který se má uskutečnit v Norimberku ve dnech 24. až 26. listopadu 2020. Svou účast potvrdilo nejen množství německých, ale také velký počet zahraničních vystavovatelů, kteří se těší na podzimní výstavní sezónu. Navzdory pandemii se jen o málo snížila objednaná výstavní plocha a potvrzený počet vystavovatelů ve srovnání se stejnou dobou před rokem.

V minulých měsících komunikovaly společnosti se svými zákazníky jen digitálně. Podle Christiana Wolfa, předseda dozorčí rady vystavovatelů a generálního ředitele společnosti Hans Turck GmbH & Cothe, je však přímá výměna názorů se zákazníkem nezbytná. „Přímé diskuse jsou pro nás velmi důležité. Pomáhají nám navázat nebo prohloubit dlouhodobé vztahy a jako globální partner jsme pak schopni vyvinout optimální řešení pro naše zákazníky. Domnívám se, že osobní rozhovor na veletrhu, jako je SPS, je zásadní k dosažení optimálního obchodního výsledku pro zákazníka a společnost Turck.“

Celá výstava bude uspořádána tak, aby byl za všech okolností splněn požadavek na minimální odstup osob 1,5 m. Kromě toho bude povinné, aby měli všichni uvnitř budov zakryt obličej. Přizpůsobena bude koncepce stravování. Dostatečný prostor bude zajištěn ve vstupních a čekacích prostorech hal. Prodej vstupenek na výstavišti bude zrušen a návštěvníci se budou muset zaregistrovat předem v e-shopu.

Vedle reálného veletrhu budou zajištěna také online podoba veletrhu SPS 2020. Ta umožní účast návštěvníkům, kteří ještě nemohou cestovat nebo kteří mohou být na místě pouze jeden den. Digitálně budou dostupné např. digitální prezentace produktů. V digitálním prostředí bude možný přímý dialog mezi vystavovateli a návštěvníky. Funkce matchmaking nabízí řadu možností, včetně vyhledávání a možnosti komunikace s vystavovateli. Na vyžádání je možné zajistit přímý přenos z četných doprovodných akcí. Pořadatel veletrhu SPS 2020, Mesago (člen skupiny Messe Frankfurt), zveřejňuje aktuální informace o veletrhu a opatřeních souvisejících s koronavirem  na webových stránkách akce sps-messe.de. Tam jsou uvedeny také podrobnosti o možnosti návštěvy tohoto veletrhu.

(ev)