Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Dny teplárenství a energetiky již v září v Olomouci

Dvoudenní konference Dny teplárenství a energetiky proběhne letos v termínu 14.–15. září v hotelu Clarion v Olomouci. Účastníci se mohou těšit na přednášky o odborných a legislativních námětech. Program bude ještě bohatší než v předchozích letech.

Hlavním tématem Dnů teplárenství a energetiky bude transformace. Na něj navazují další podtémata, jako jsou přechody z uhlí na plyn, biomasu či odpady. Se změnami jdou ruku v ruce investice do nových technologií. Debatovat se bude také o změnách legislativy i nabídnuté pomoci v podobě modernizačního fondu a jiných podpůrných programů.

Konference opustila tradiční baštu, tedy Hradec Králové, což zdůraznil i Aleš Pohl, jednatel firmy Exponex, která akci organizuje: „Po sedmi letech v řadě, kdy se konference konala v Hradci Králové, se představitelé teplárenství a energetiky nově sejdou v Clarion Congress Hotelu v Olomouci.“ Podle něj teplárenství udělalo za poslední rok několik kroků kupředu a o akci vzrostl zájem jak v odborných kruzích, tak i u širší odborné veřejnosti.

Tradičním a důležitým bodem každého ročníku konference je společenský večer, který proběhne v Uměleckém centru Univerzity Palackého v samém srdci historické části Olomouce na ulici Univerzitní. „Návštěvníci se mohou těšit na skvělý catering, klavírní doprovod u dobrého vína nebo taneční hudbu. Hosté budou moci obdivovat venkovní prostor parkánu, nádvoří, uzavřené prostory atria, nebo třeba odsvěcenou Kapli Božího Těla,“ doplňuje Aleš Pohl.

Pořadatelem odborné konference s výstavou Dny teplárenství a energetiky, která se koná 14.–15. září 2021 v Olomouci, je Teplárenské sdružení ČR, konferenci organizuje společnost Exponex. Partnery akce jsou mimo jiné společnosti: Veolia Energie ČR, a.s., Elektrárny Opatovice, a. s., ČEZ, a. s., Uchytil, s. r. o., Energotrans, a. s., EP Infrastructure, a. s., Pražská teplárenská, a. s., United Energy, a. s., Plzeňská teplárenská, a.s., AVOS VYŠKOV měřící a regulační technika, s. r. o.

(ev)