Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Co uvidíte na veletrhu Amper 2020 v Brně

Amtek ǀ BD Sensors ǀ Beckhoff ǀ  Dinel  ǀ  Endress+Hauser  ǀ  Eplan  ǀ Euchner ǀ Hennlich ǀ Indu-Sol ǀ Kalibrátory ǀ  Kobold ǀ Krohne ǀ Microepsilon ǀ Moravské přístroje ǀ Murrelektronik ǀ Schunk ǀ SIDAT ǀTeco ǀTop Instruments ǀ Turck ǀ WAGO


EPLAN Software & Services        P 17

www.eplan.cz

Na letošním veletrhu Amper představí společnosti Eplan a Rittal systémy integrující inženýrské postupy při návrhu a výrobě rozvaděčů. Doslova na dotek přiblížíme dnes už známé řešení podporující sdílení a komunikaci projektových dat mezi projekcí a výrobou.

Obr. 1. Uprostřed haly P bude tradičně vystavovat společnost EPLAN

Dále bude představeno nové řešení ePulse podporující mezioborovou spolupráci a sdílení dat prostřednictvím cloudu včetně reálné ukázky digitálního dvojčete. Propojení virtuálního a reálného světa si návštěvníci sami vyzkouší při zapojování rozvaděče pomocí systému Eplan Smart Wiring. Eplan a Rittal budou vystavovat v hale P.


Kalibrátory, s. r. o          V 4.14

www.kalibratory.cz


Společnost Kalibrátory bude tradičně vystavovat v hale V kalibrační techniku od společností Beamex, MBW Calibration, DMA a Aremeca. Horkou novinkou bude univerzální přenosný kalibrátor teploty Beamex MC6-T, který je kombinací moderní dvouzónové kalibrační teplotní pícky a multifunkčního provozního dokumentačního kalibrátoru a komunikátoru. MC6-T je součástí jednotného řešení kalibrací od firmy Beamex.

Obr. 2. Univerzální kalibrátor teploty Beamex MC6-T

Vystaveno bude také řešení automatizace kalibrace tlaku, teploty a elektrických veličin pomocí multifunkčního kalibrátoru Beamex MC6, regulátoru tlaku Beamex POC8 a kalibračního softwaru Beamex CMX a LOGiCAL.

Dále bude k vidění nový systém pro kalibraci vlhkoměrů, který se skládá ze šikovného generátoru vlhkosti Fensor HG-101 a referenčního rosnobodového zrcátkového vlhkoměru MBW 473-SH2. Tento systém je určen pro kalibraci vlhkoměrů se stopkou i prostorových čidel a dataloggerů.


Turck, s. r. o.      V 2.06

www.turck.cz

V souvislosti s vývojem průmyslu a současným trendem digitalizace v automatizované výrobě bude ve stánku společnosti Turck představen ucelený koncept sběru, analýzy a zobrazení dat pomocí cloudových služeb vhodných zejména pro aplikace dle koncepce Industry 4.0.

Díky partnerství se společností Turck Vilant Systems představíme rozšířené možnosti v oblasti radiofrekvenčních identifikačních systémů UHF RFID, díky kterým je společnosti  Turck schopna poskytnout svým partnerům řešení na míru od hardwaru, datových nosičů, antén, řídicích systémů a softwaru včetně integrace do stávajících  systémů ERP.

Obr. 3. Nová generace snímačů tlaku, průtoku a teploty

Ve stánku samozřejmě nebude chybět ani standardní nabídka produktů automatizace společnosti Hans Turck GmbH & Co. KG, jako jsou komponenty pro procesní automatizaci zejména nová generace snímačů tlaku a průtoku řady PS+ a FS+ přihlášené do soutěže Zlatý Amper. Dalšími prezentovanými novinkami budou produkty s komunikací IO-Link a rozšířené řešení RFID značky BLident. V rámci veletrhu budou na trh uvedeny nové řady rotačních snímačů splňující nároky různorodých aplikací v provedení Efficiency, Industrial a Premium. Návštěvníci se mohou těšit také na zástupce z oblasti bezpečnostních prvků a systémů, optické senzory, laserové senzory a nové systémy pick-to-light americké společnosti Banner Engineering Corp. Na setkání s návštěvníky se těší tým zaměstnanců společnosti Turck, s. r. o.


Endress+Hauser Czech s. r. o.

www.cz.endress.com

Společnost Endress+Hauser představí na svých výstavních panelech část z rozsáhlého výrobního programu. Jeden z modelů obsahuje ucelený přehled nabídky přístrojů pro měření teploty od nejjednodušších kompaktních odporových teploměrů pro standardní použití prakticky ve všech průmyslových odvětvích včetně teploměru iTherm TrustSens TM371, který získal ocenění Zlatý Amper.

Obr. 4. Modulární nebo kompaktní panely SWAS pro analýzu kvality napájecí a kotlové vody, páry 

Na dalším modelu bude představena nabídka dvoudrátových průtokoměrů napájených z proudové smyčky 4 až 20 mA HART nebo po komunikační sběrnici Profibus PA nebo Foundation Fieldbus. Magneticko-indukční, vírové, ultrazvukové a hmotnostní průtokoměry na principu Coriolisovy síly tvoří ucelenou skupinu s několika unikátními řešeními. Dvoudrátový hmotnostní průtokoměr Promass E 200 byl prvním přístrojem svého druhu na světě a za toto řešení získal již v roce 2011 ocenění Zlatý Amper.

Speciálně pro energetický průmysl jsou vhodné modulární nebo kompaktní panely pro analýzu kvality napájecí a kotlové vody, páry nebo kondenzátu pod názvem SWAS (Steam/Water Analysis System). Tato analýza může významně prodloužit životnost kotlů, turbín a výměníků tepla. Srdcem těchto panelů jsou převodníky Liquiline CM44x a senzory s digitální technologií Memosens, revoluční konstrukce.


TOP Instruments, s. r. o.     V 1.02

www.topinstruments.cz

Návštěvníci veletrhu Amper naleznou vewww.topinstruments.cz stánku společnosti Top Instruments měřicí přístroje rakouské firmy Schaller, kterou Top Instruments v České republice nově zastupuje.

Firma Schaller vyvíjí a vyrábí přístroje pro měření vlhkosti materiálu. Přístroje nacházejí uplatnění především v zemědělství, potravinářství, bioenergetice, stavebnictví, výrobě papíru a textilu a v dalších odvětvích.

Obr. 5. Přístroj značky Schaller pro měření vlhkosti chmele

Kalibrační laboratoř firmy Schaller je akreditována pro kalibraci na základě měření vlhkosti materiálu metodou sušicí pece. Přístroje této firmy jsou schopné měřit se stejnými výsledky, nikoliv však v řádu mnoha hodin, ale v řádu sekund. Kromě samotných měřicích přístrojů dodává firma Schaller i rozmanité příslušenství, od přesných vah přes transportní boxy až po software pro sledování a analýzu dat. Díky firmě Schaller je společnost Top Instruments schopna dodat zákazníkům kompletní řešení pro měření vlhkosti rozličných materiálů, jakými jsou např. biomasa, obiloviny, papír, kůže nebo chmel. Kromě toho bude možné si ve stánku prohlédnout snímače tlaku, vlhkosti vzduchu a průtoku od tradičních dodavatelů společnosti Top Instruments, firem E+E Elektronik a Huba Control.


Hennlich             P 2.19

www.hennlich.cz

Ve stánku litoměřické společnosti Hennlich si návštěvníci prohlédnou kolaborativní robot HCR jihokorejské společnosti Hanwha. Kobot je možné využít k mnoha operacím při balení, montáži, manipulaci s materiálem, ale i pro svařování, operace pick & place nebo obsluhu CNC strojů. Kobot je dodáván v modelech s nosností 3, 5, a 12 kg. Má velmi kompaktní a flexibilní tělo, které umožňuje rychlé nastavení. Díky intuitivnímu a snadnému programování není potřeba volat odborníky, stačí uchopit paži kobotu a vést ho od jednoho bodu trasy ke druhému.

Předností nejmenších robotů Hanwha pro zatížení do 3 kg je neomezená rotace posledního kloubu a také krytí IP64. Může tedy pracovat bezpečně v prašném prostředí a stříkající vodou. Větší model s nosností 5 kg je možné díky certifikaci Clean Room ISO 2 využít ve farmacii a potravinářském průmyslu.

Obr. 6. Kobot HCR značky Hanwha se hodí pro balení, leštění, montáž, manipulaci s materiálem až po obsluhu forem (foto: Hanwha)

Koboty Hanwha jsou kompatibilní s již existujícími rozhraními mnoha výrobců. Díky tomu je lze snadno a rychle instalovat pro jakoukoli úlohu a vybavit je periferiemi jako jsou snímače, uchopovači nebo senzory točivého momentu.


Beckhoff             V 3.08

www.beckhoff.cz

Společnost Beckhoff představí na veletrhu Amper výběr toho nejlepšího ze svého portfolia řídicích systémů a pohonů včetně mnoha novinek. Beckhoff vyvíjí a dodává otevřené automatizační systémy založené na technologii PC. Jedná se o průmyslová PC, I/O terminály a komponenty průmyslových sběrnic, elektrické pohony a automatizační software. Produkty, které mohou být použity jako samostatné komponenty nebo integrovány do většího celku, jsou určeny pro nejrůznější průmyslová odvětví.

Obr. 7. Pohon XPlanar s rovinnými dlaždicemi, nad nimiž v několika rovinách levitují segmenty

Tento rok společnost Beckhoff představí na veletrhu zcela nový typ pohonu, XPlanar. Tento planární pohon umožňuje individuálně uspořádat rovinné dlaždice a polohovat segmenty, které nad těmito dlaždicemi levitují ve více rovinách. Planární pohon výrazně zjednodušuje konstrukci strojů a zvyšuje jejich flexibilitu. XPlanar je vhodný jako velmi flexibilní dopravní systém ve všeobecné strojní výrobě, hlavně pro automatizaci procesů balení, montáže, třídění a sběru produktů.

Dále se mohou návštěvníci těšit například na EtherCAT G, jenž povyšuje technologii EtherCAT na další výkonovou úroveň. EtherCAT G plně využívá principu sběrnice EtherCAT a navíc umožnuje přenosovou rychlost 1 Gbit/s.


AMTEK, spol. s r. o.       P 2.22

www.amtek.cz

Návštěvníkům, kteří přijmou pozvání do expozice společnosti Amtek ve středu pavilonu P, bude naservírována nejen výborná káva a točená zmrzlina, ale také významné produkty a novinky z portfolia dodavatelů.

Dominantou stánku bude model autodráhy, který představí sehranou konfiguraci senzoriky firmy di-soric. Model je osvětlen odolnými světly s poutavým designem a doplněn výkonnými kamerovými systémy od firmy Datalogic.

Obr. 8. Na modelu autodráhy budou představeny senzory, kamery a světla firmy di-soric

Konceptu Green Energy odpovídá flexibilní a ekonomický přístroj pro úsporu energie od firmy Fuji Electric, a to jak řešením pro plnohodnotné vracení energie do napájecí sítě (Active Front End), tak tzv. elektronickým brzdným odporem. K vidění budou i atraktivní panely hliníkových profilů Maytec, které Amtek používá v konstrukcích s bezpečnostními prvky Euchner.

Z nabídky napájecí techniky bude představen unikátní programovatelný laboratorní zdroj TDK-Lambda Genesys+. Od firmy Traco Power vystavíme zdroje pro plošné spoje, lékařskou techniku i dopravní prostředky. V těchto aplikacích se uplatní i tlačítka firmy eao v luxusním provedení i v robustních verzích odolných proti vandalům. Amtek bude vystavovat také sestavu desek plošných spojů firmy Analog Devices se spolehlivou bezdrátovou komunikací s nízkou spotřebou energie vhodnou pro IIoT.


Teco a. s.

tecomat.com

Stánku Teco a. s. i letos dominují řídicí systémy nové generace Tecomat Foxtrot 2. V technice budov (smart house) je prezentován široký sortiment prvků pro chytré instalace, distribuovaný systém CFox a RFox. Zdůrazněno je integrované řízení energetiky budov s promyšleným řízením zdrojů energie a její akumulace. Aplikační sada PowerFox koordinovaně řídí zdroje elektrické energie spolu s technologií pro nabíjení akumulátorů. Je vhodná pro objekty od rodinných domů až po budovy firem, veřejné objekty a velké parkovací systémy.

Obr. 9. Řídicí systém Tecomat Foxtrot 2

Programovatelný automat Foxtrot pak dovoluje rozšíření funkcí na kompletní řízení všech dalších technologií v objektu. V technologii chytrých měst (smart cities) jsou prezentovány technologie pro integrované řízení veřejného osvětlení měst, střediskových a malých obcí. Varianty systémů Foxtrot ve vestavném provedení (OEM) zpřístupňují chytré řízení pro uzavřené technologické celky. Umožňují komunikaci a začlenění do vyšších systémů. Univerzálnost, výpočetní výkon a komunikační možnosti předurčují systémy Tecomat pro řízení strojírenských technologií v éře Průmyslu 4.0. Na ni směřuje i podpora výuky a školství firmy Teco a. s.


Moravské přístroje, a. s.         V 7.11

www.mii.cz

Společnost Moravské přístroje naleznou návštěvníci opět v hale V, na stejném místě jako v předchozích letech. Kdo řeší cokoliv, co souvisí s automatizací, strojovým viděním, Internetem věcí a digitalizací výroby, může se blíže podívat na produkty této firmy. Mohou si vše osobně prohlédnout a prodiskutovat své požadavky s odborníky firmy.

 

Obr. 10. Prostřednictvím jednotek DataLab lze jakýkoliv stroj jednoduše a efektivně připojit k TCP/IP síti.


Murrelektronik    V 4.04

www.murrelektronik.cz

Murrelektronik vystavuje na stejném místě jako každoročně a těší se na návštěvníky. Ve stánku bude představen koncept decentrální instalace, neboť firma věří, že decentralizace je tou správnou cestou k efektivním a výkonným automatizačním systémům. Návštěvníci se seznámí s ukázkovými zapojeními, tematicky rozdělenými do několika skupin. Koho zajímají chytrá a efektivní řešení, tomu odborníci ve stánku společnosti Murrelektronik předvedou integraci IO-Link, vzdálenou diagnostiku, nebo třeba ukládání dat do cloudu.

Obr. 11. Koncept decentrální instalace umožňuje softwarovým inženýrům přenášet konfigurace na další stroje.


SIDAT, spol. s r. o.          V 6.05

www.sidat.cz

Stánek firmy SIDAT Praha se v letošním roce ponese v duchu motta „Třicet let jsme Vaším partnerem při modernizaci a digitalizaci vaší automatizované výroby“. Návštěvníci se seznámí s historií této společnosti a se současnou koncepcí jejích dodávek – pokračujícím úsilím při udržení konkurenceschopnosti Vaší výroby prostřednictvím automatizace a digitalizace.

V oblasti automatizace bude představena struktura inženýrských služeb firmy Sidat, zahrnujících vše od projektování a dodávek elektrotechniky a přístrojového vybavení, přes řízení PLC/DCS a systémy HMI/SCADA na platformách Siemens (zejména Simatic S7, PCS7 a PCS7 CEMAT) a ProLeiT (nyní ve verzi 9.6), až po sběr výrobních dat pro účely monitorování výroby, kvality, efektivity nebo energetiky na platformách SIDAT SIDAS® RT/OEE/IEM, Siemens Opcenter a AspenTech IP21.

Obr. 12. Stánek firmy SIDAT Praha se v letošním roce ponese v duchu motta „Třicet let jsme Vaším partnerem při modernizaci a digitalizaci 

Digitalizace bude reprezentována projekty nejen firmy SIDAT, ale i společnosti SIDAT Digital s. r. o., Bratislava. Návštěvníci se seznámí např. s řešeními, která na základě reálných dat z fyzických výrobních systémů umožňují prostřednictvím digitálních modelů výroby (tzv. digitálních dvojčat) identifikovat úzká místa ve výrobě a získané výsledky využívat pro její následnou optimalizaci.


Indu-Sol GmbH V 1.06

www.indu-sol.com

Specialista na diagnostiku a infrastrukturu průmyslových sítí Indu-Sol GmbH spolu se svými partnery pro Českou republiku (Heneberger s. r. o.) a Slovenskou republiku (ControlSystem s. r. o), prezentují nejnovější trendy v oblasti prediktivní údržby sítí Profinet a Profibus.

Obr. 13. Průmyslové switche PROmesh s unikátními diagnostickými funkcemi

Ústředním tématem expozice je řada průmyslových switchů PROmesh určených především pro tzv. OT sítě (Operational Technologies). Vedle špičkových přenosových parametrů, které jsou v této oblasti vyžadovány, se tyto switche vyznačují unikátními diagnostickými funkcemi. Na základě kontinuálních měření proudů ve stínění a sledování zátěže na každém portu s milisekundovým vzorkováním jsou technici ve velmi krátkém čase schopni identifikovat příčiny výpadků sítě.

Návštěvníci se mohou s prostředky pro diagnostiku sítí Profinet a Profibus seznámit i „naživo“ v průběhu prezentací, které budou probíhat pravidelně přímo v učebně na stánku.


KOBOLD Messring GmbH            V 3.22

www.kobold.cz

Společnost KOBOLD Messring GmbH, jedna z předních mezinárodních společností zabývající se výrobou přístrojů pro měření průtoku, tlaku, výšky hladiny a teploty se opět bude prezentovat na veletrhu Amper.

Dosud nebyly na trhu žádné přístroje schopné nepřetržitě a spolehlivě měřit měření velmi malé průtoky. Jednoduchou, ale důmyslnou myšlenkou se společnosti Heinrichs Messtechnik, členu KOBOLD Group podařilo tuto mezeru vyplnit. Je to nová a revoluční konstrukce, která umožnila vznik nejmenšího Coriolisova průtokoměru na světě.

Obr. 14. Na stánku společnosti Kobold bude vystaven nejmenší Coriolisův průtokoměr společnosti Heinrichs


Krohne, spol. s r. o. V 3.03

www.cz.krohne.com

Kromě interaktivních modelů s kombinacemi různých přístrojů bude v letošní expozici firmy Krohne předstaen např. hmotnostní průtokoměr Optimass 3400 pro měření malých množství, zejména v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, dále ultrazvukový průtokoměr pro měření bioplynu Optisonic 7300 Biogas s kompenzací tlaku a teploty a vírový průtokoměr Optiswirl 4200 pro měření kapalin, plynů a páry, který je nyní k dispozici i v odděleném provedení. Tento průtokoměr je vybaven sofistikovanou funkcí AVFD pro filtrování signálu a integrovaným měřením množství tepla včetně možnosti odečtu tepla ve vratném kondenzátu.

Obr. 15. Převodník teploty TT51

Model s magneticko-indukčním průtokoměrem Waterflux bude demonstrovat měření v podmínkách úplného zaplavení. Tento průtokoměr se dodává s napájením z baterií nebo s kombinovaným napájením ze zdroje se záložní baterií a nepotřebuje uklidňovací úseky před a za snímačem. Model hladinoměrů bude obsahovat radarový hladinoměr Optiwave 5200 a TDR hladinoměr Optiflex 2000 s přehledem různých typů dodávaných snímačů a antén.

Návštěvníci si mohou rovněž prohlédnout portfolio plováčkových průtokoměrů, snímačů a převodníků teploty a dva modely pro měření diferenčního tlaku.


BD Sensors        V 6.13

www.bdsensors.cz

Společnost BD Sensors předvede kompletní sortiment svých přístrojů pro měření tlaku a výšky hladiny kapalin. Ve stánku bude představena kombinovaná sonda výšky hladiny, teploty a vodivosti vody LCT 307i. Sonda je osazena stabilním polovodičovým senzorem tlaku pro hydrostatické snímání výšky hladiny v rozsazích od 0 až 1 m po 0 až 200 m vodního sloupce s přesností 0,1 %. K měření teploty v rozsahu 0 až 70 °C je použit senzor teploty Pt 1000. Senzor vodivosti tvoří čtyři platinové elektrody na substrátu z čisté korundové keramiky. To umožňuje měření vodivosti v rozsazích od 20 mS do 200 mS. Ke zpracování signálů senzorů je použita elektronická jednotka s výkonným mikroprocesorem s malou spotřebou.

Obr. 16. Sonda výšky hladiny, teploty a vodivosti vody LCT 307i se uplatní ve vodojemech, studních a vrtech minerálních vod

Hodnoty výšky hladiny, teploty a vodivosti jsou k dispozici v digitální formě na rozhraní RS-485 s využitím komunikačního protokolu Modbus RTU nebo HART. Uživatel může dálkově nastavit potřebný rozsah vodivosti a zvolit také komunikační a identifikační parametry sondy. Snímač robustní a kompaktní konstrukce v pouzdře o průměru 27 mm zabezpečuje jednoduchou a spolehlivou kontrolu parametrů a kvality vody ve vodojemech, studních a vrtech minerálních vod jediným přístrojem.


Micro-Epsilon     V 5.07

www.microepsilon.cz

Přední světová firma v oboru senzoriky, společnost Micro-Epsilon, nabízí vysoce výkonná a jedinečná řešení zejména při požadavku na přesné měření nebo kontrolu. Společnost Micro-Epsilon ve své expozici v pavilonu V na veletrhu Amper v Brně představí novinky z oblasti přesného měření vzdálenosti, polohy a profilu a dále bezkontaktního měření teploty a detekce barev.

Novinkou letošního ročníku budou infračervená kamera TIM40 a také inteligentní pyrometr TIM8, který může pracovat autonomně a vyhledávat např. teplotní extrémy. Dále budou k vidění konfokální snímače s dvoukanálovým kontrolérem IFC2422, které měří polohu a tloušťku transparentních materiálů, nový systém pro měření barev CFO 200 a nový laserový profilový skener LLT30xx s HDR módem.

Obr. 17. Infračervená kamera TIM40 bude novinkou ve stánku společnosti Microepsilon


SCHUNK Intec s. r. o.       V 5.09

www.cz.schunk.com

Firma Schunk, která letos slaví 15 let na českém trhu, se zúčastní veletrhu Amper na již popáté. Představí rekordní počet pohyblivých robotických modelů, na kterých bude k vidění široká škála koncových efektorů, které lze snadno nasazovat a vyměňovat pomocí rychlovýměnného systému Schunk SWS. Z koncových efektorů předvede např. dvouprsté paralelní chapadlo WSG s citlivým úchopem a vysokým zdvihem. Kolaborativní chapadlo EGH, které je vhodné pro uchopování a přemisťování malých a středně velkých obrobků.

Obr. 18 Velký počet pohyblivých robotických modelů bude k vidění ve stánku společnosti Schunk

Dvouprsté kompaktní chapadlo Co-act EGP-C je opatřeno krytem proti nárazu a lze jej využít k montáži malých dílů v elektronickém, spotřebním i v automobilovém sektoru. K vidění bude i kompaktní šestiosý silový a momentový senzor FT pro přesné měření zatížení až ± 2 800 N a 120 Nm. Je vhodný především pro roboticky řízené úlohy, pro testovací zařízení stejně jako v chirurgii. Kompaktní silový a momentový senzor FT-AXIA vhodný do lehkých a malých robotů. Pozornost přitáhne antropomorfní pětiprstá ruka SVH v levé i pravé variantě s elektronikou integrovanou v zápěstí. Díky pohyblivým dílům s celkem devíti pohony má citlivý úchop, který se neliší od lidské ruky. Elastické uchopovací plochy zajišťují spolehlivé uchopení předmětů.


WAGO-Elektro spol. s r. o.          P 4.01

www.wago.com

Letošní stánek společnosti WAGO na veletrhu Amper představí novinky především v oblastech automatizace a elektronických přístrojů. V sekci automatizace se můžete těšit na uvedení dvou zcela nových řídicích systémů. Dobře známá produktová rodina WAGO I/O System se rozrůstá o řady Advanced a Field.

Řada WAGO I/O System Advanced se vyznačuje zcela novým designem řídicích jednotek i jednotlivých I/O modulů, přičemž je nadále zachována kompatibilita s původními moduly řady 750. Vedle designu však série Advanced vyniká výrazně vyšší rychlostí a je tak vhodná pro časově náročné aplikace.

Obr. 19. WAGO I/O System Field je navržen pro použití mimo rozvaděč

Série WAGO I/O System Field nahrazuje produkty Speedway® s krytím IP67. Jak název napovídá, je určen pro použití v technologiích mimo rozvaděč. Systém je připraven pro technologii TSN. Hlavním tématem letošního stánku společnosti WAGO však bude nová řada napájecích zdrojů PRO2. Jedná se o nejúčinnější zdroje na trhu, které navíc přináší možnost komunikace s řídicími systémy a obsahují funkci elektronického jističe. Návštěvníci se mohou těšit i na nové verze již známých řešení jako WAGO Cloud, Lighting Management a Energy Data Management..


Dinel, s. r. o.      V 4.08

www.dinel.cz 

Přední tuzemský výrobce systémů pro měření výšky hladiny, průtoku a detekci úniků. Dinel, s. r. o., letos opět přichází s novinkami v oblasti průmyslových procesních senzorů. Především jde o inteligentní kompaktní kapacitní hladinoměr CLM-70 pro všechny průmyslové obory. Dále bude představen ultrazvukový hladinoměr ULM-54 pro enviromentální aplikace s funkcí dálkové parametrizace. V neposlední řadě bude k vidění vylepšená verze univerzálního dataloggeru PCU-100 pro komunikaci se senzorem, který je nově vybaven protokoly HART i Modbus.

Obr. 20. Příložný senzor výšky hladiny FLD-32 Flexi Watch

Novinkou, která mírně vybočuje z řady, je flexibilní příložný senzor výšky hladiny FLD-32 Flexi Watch, který navazuje na dosud vyráběný FLD-48 Medúza. Nové provedení využívá vysokofrekvenční techniku a umožňuje spolehlivě indikovat i elektricky vodivé kapaliny, které navíc na stěně nádoby zanechávají ulpělé zbytky a filmy. Snímač lze k nádobě volitelně uchytit páskou se suchým zipem nebo oboustranně lepicí vrstvou. Senzor lze nastavit a konfigurovat dálkově pomocí programovacího vodiče nebo magnetického pera. Stav hladiny je indikován pomocí LED. Díky malým rozměrům a flexibilnímu pouzdru přilne senzor dobře k měřené nádobě, jejichž stěny musí být elektricky nevodivé (sklo, plast).. 


EUCHNER electric s. r. o.             V 6.01

www.euchner.cz 

Německá firma EUCHNER patří mezi přední výrobce elektronických a elektromechanických prvků pro zajištění bezpečnosti strojních zařízení. Na veletrhu budou představeny novinky uváděné na trh v letošním roce.

Jednou z nich je i nový bezpečnostní dveřní zámek CTM využívající technologii unikátně kódovaných RFID transpondérů. Díky mimořádně malým rozměrům 120 × 36 × 25 mm zvlášť snadno integrovat do konstrukčního řešení stroje. Novátorský aktuátor s kuličkou v elastomerovém ložisku umožňuje i bez lomeného či speciálního aktuátoru jistit dveře s extrémně malým poloměrem otáčení. Bistabilní funkce jištění nového bezpečnostního spínače CTM zajišťuje, že jištění ochranného krytu zůstává při výpadku napájení nebo při vypnutí zařízení ve svém posledním stavu. Zajištěné dveře jsou tudíž nadále jištěné. Pokud jištění aktivováno nebylo, lze je libovolně otevírat a zavírat. Při výpadku napájení už tedy nemůže dojít k nechtěnému uzavření osob uvnitř chráněného prostoru.  Jistotu do budoucna s ohledem na koncepci Průmyslu 4.0 nabízí bezpečnostní spínač CTM díky podpoře komunikace přes IO-Link.

 

 

 .