Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Chytré vytápění Danfoss Ally lze snadno integrovat do systému smart home

Chytrá domácnost poskytuje uživatelům nejen vyšší komfort a bezpečnost, ale také značné úspory. A právě snížení energetické náročnosti bydlení je hlavním důvodem, proč je chytré vytápění stále běžnější součástí moderních domácností. Tento článek seznamuje s funkcemi a výhodami systémů Danfoss Ally.

Danfoss Ally: inovativní řešení pro regulaci topení a úsporu energie

Chytré topení Danfoss Ally funguje na principu časové a zónové regulace. To znamená, že je možné nastavit si pro každou místnost a každou denní dobu požadovanou teplotu podle svých potřeb a běžného režimu. Regulace vytápění pak probíhá zcela automaticky. Kombinace zónové a časové regulace a chytrých funkcí (včetně např. adaptivního učení či detekce otevřeného okna) sníží náklady za energie průměrně o 30 %, aniž by se snížil tepelný komfort v domácnosti. To nejenže ušetří tisíce korun ročně, ale přispěje také k udržitelnější budoucnosti.

Systém Danfoss Ally je kompatibilní s téměř všemi zdroji tepla včetně dálkového. Je určen pro radiátorové vytápění domů a bytů. Pro bezdrátovou regulaci podlahového topení poslouží systém Danfoss Icon. Při kombinovaném vytápění lze tyto dva systémy snadno propojit.

Chytré termostatické hlavice Danfoss: snadná instalace a integrace s dalšími systémy

Chytré vytápění Danfoss Ally je bezdrátové, takže při instalaci nejsou třeba žádné stavební zásahy ani práce s elektroinstalací. Upevnění chytrých termostatických hlavic na radiátorové ventily se zvládne hravě i svépomocí. Pokud z nějakého důvodu není vhodné měřit teplotu na hlavici, je možné si kamkoli instalovat bezdrátové pokojové čidlo. Aplikace poté krok za krokem provede nastavením.

Dánská značka Danfoss myslí na všechny uživatele, a proto chytré topení funguje na platformě ZigBee. Ta je podporována naprostou většinou chytrých domácích zařízení, takže je možné Danfoss Ally snadno integrovat do systému smart home. Do termostatu od Danfoss lze navíc díky otevřenému rozhraní připojit i termostatické hlavice na radiátory jiných výrobců.

Možnosti ovládání Danfoss Ally

Přednastavenou teplotu je možné samozřejmě kdykoliv změnit. Danfoss Ally je možné ovládat čtyřmi způsoby:

1. Pomocí mobilní aplikace: Ovládání topení přes mobil umožňuje nastavovat teplotu kdykoliv a kdekoliv. Topení lze snadno vypnout třeba z práce, nebo naopak si příjemně vyhřát domácnost před návratem ze zimní procházky.

2. Pomocí aplikace smart home: Jak již bylo zmíněno, Danfoss Ally lze snadno integrovat do systému smart home. Díky tomu je možné ovládat topení ze své známé  aplikace, a navíc topení začlenit do různých přednastavených scénářů (např. režim dovolená, který vypne či ztlumí všechny spotřebiče a zabezpečí domácnost).

3. Pomocí hlasového asistenta: Danfoss Ally lze připojit i k digitální asistence Google Assistant nebo Amazon Alexa. Topení se pak ovládá pomocí jednoduchých hlasových příkazů. To se hodí v případě, že nemáte telefon po ruce nebo třeba zrovna vaříte. Díky hlasovému ovládání nemusíte přerušit činnost ani nikam chodit.

4. Manuálně: Samozřejmostí zůstává možnost ovládání přímo na chytré termostatické hlavici Danfoss, která je opatřena LCD displejem a dětskou pojistkou.

Aplikace Danfoss Ally přitom slouží nejen k ovládání topení, ale také k plánování a detailnímu monitoringu. Data z aplikace lze proto snadno využít k optimalizaci nastavení a k ještě vyšším úsporám. 

Bezpečnost a ochrana dat

Otevřené rozhraní a široké možnosti integrace s dalšími systémy může představovat určité kybernetické riziko. I na to ale dánský výrobce myslí a zabezpečení dat je tak jeho prioritou.

Ochrana Danfoss Ally proti hackerským útokům v současnosti splňuje stejné standardy, jako má vláda USA k ochraně utajovaných informací. Nezávislí specialisté navíc pravidelně provádějí bezpečnostní testy a kontrolu softwarových kódů. Fyzickou ochranu poskytuje dětská pojistka a PIN kód.

Kde koupit Danfoss Ally

Chytré vytápění Danfoss Ally je nutno kupovat vždy u autorizovaných a specializovaných prodejců, kteří poskytují odborné poradenství při výběru konkrétního modelu a také technickou podporu. Pořídit si je možné jak jednotlivé komponenty, tak cenově zvýhodněné sady.

Termohlavice Danfoss Ally lze začít používat ihned. Úsporná a ekologická regulace topení je tak dostupnější a snadnější než kdy dříve.

(bola.cz)