Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Český Innomotics oznamuje změnu ve vedení: novým generálním ředitelem se stal Roman Valný

České zastoupení firmy Innomotics se sídlem v Brně, výrobními závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, Mohelnici a Drásově a s pobočkami v Praze a v Ostravě vede od 1. května 2024 Roman Valný (CEO), který v této pozici nahradil Vladimíra Štěpána. Ve své nové roli je Roman Valný zodpovědný za strategický rozvoj společnosti.

Roman Valný vstupuje do vedení českého Innomotics s téměř 30letými zkušenostmi z oboru nízkonapěťových motorů, a to nejen na manažerských pozicích. Do tehdejší společnosti Siemens nastoupil již v roce 1995 jako výrobní dělník na elektro zkušebnu a navijárnu výrobního závodu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Poté působil v oblasti zákaznického servisu a kvality, podílel se na přípravě celosvětových servisních konceptů pro velké zákazníky a sjednocoval servisní procesy ve výrobních závodech. V roce 2006 převzal vedení oddělení zákaznického servisu pro závody Siemens v České republice, Německu, Číně a Mexiku. Od roku 2013 řídil technologický vývoj frenštátského závodu, později převzal řízení výroby v závodě Siemens v Mohelnici. Od roku 2016 je ředitelem výrobního závodu Siemens, později Innomotics, ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pozici generálního ředitele Innomotics Česká republika zastává od 1. května a tuto pozici bude vykonávat spolu s vedením frenštátského závodu.

„Vést společnost s téměř čtyřmi tisíci zaměstnanci, zastoupením v šesti českých městech, včetně čtyř výrobních závodů, je nesmírně zodpovědný úkol. Proto na pozici generálního ředitele Innomotics Česká republika vstupuji sice s třicetiletými zkušenostmi v oboru, ale s nesmírnou pokorou a zároveň ambicemi posunout český Innomotics na jeho cestě technologického lídra v segmentu pohonů,“ uvedl Roman Valný.

Společnost Innomotics GmbH je přední světový dodavatel elektromotorů a velkých pohonů, který spojuje sílu inženýrských znalostí a špičkové inovace v oblasti elektrických řešení napříč průmyslovými odvětvími a regiony. Společnost Innomotics má své provozní sídlo v německém Norimberku. Zaměstnává přibližně 15 000 lidí po celém světě. Se svými 16 výrobními závody a prodejním a servisním zázemím ve 49 zemích světa působí společnost Innomotics na trhu s dobře vyváženou celosvětovou působností v různých regionech a odvětvích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.innomotics.com.

Innomotics v České republice navazuje na 120letou tradicí a s čtyřmi tisíci zaměstnanci se řadí mezi významné české zaměstnavatele. Má široký výrobní sortiment od nízkonapěťových po vysokonapěťové elektromotory, motory s osovou výškou 63 až 900 mm, převodové motory a generátory. Nabízí však i vývoj na míru zákazníkovi, včetně nabídky ekologicky úsporných motorů s vysokou účinností. Výrobní závody Innomotics se řadí mezi české provozy s nejvyšší mírou automatizace a digitalizace. Více informací: http://www.innomotics.cz.

(ed)