Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Catena-X na Hannover Messe 2023 – poprvé živá ukázka

Catena-X Automotive Network e.V. je aliance založená na spolupráci a otevřených datech, která pomocí standardizace, interoperability a správy datového prostoru propojuje firmy z oblasti automobilového průmyslu. Sdružení bylo založeno v roce 2021 a sídlí v Berlíně. Mezi zakladatele partnerské sítě patří BMW, Deutsche Telekom, Mercedes Benz, BASF, Henkel, Volkswagen, Robert Bosch, SAP SE, Siemens a ZF Friedrichshafen. K iniciativě se připojily další společnosti, včetně firem Stellantis, Ford, Valeo, Renault, Volvo, Continental, Magna, Denso a dalších.

Catena-X, projekt pro digitalizaci globálních hodnotových řetězců, nyní přechází z vizionářského projektu do fáze beta: od 17. do 21. dubna 2023 předvede v hale 8 ve stánku D24 na veletrhu Hannover Messe poprvé naživo výměnu dat mezi zástupci známých korporací i středně velkých společností v automobilovém průmyslu.

Ústředními tématy stánku bude nahlédnutí na možnosti využití výsledků projektu Catena-X a jejich přínosů pro firmy z oboru. Kromě toho aliance nabízí vývojářům snadný a spolehlivý vstupní bod pro účast ve Vision of Catena-X prostřednictvím široké škály open-source nabídek.

(Bk)