Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Blíží se Startup World Cup & Summit 2019

Tisíce účastníků, stovky startupů a padesátku vystupujících nabídne jedna z nejvýznamnějších událostí evropské a světové startupové scény Startup World Cup & Summit, která se koná 10. dubna 2019 v pražském Kongresovém centru. Součástí programu bude evropské finále soutěže Startup World Cup 2019, kde vítězný evropský startup získá investici v hodnotě půl milionu dolarů a titul evropského šampiona. Výherce zároveň postoupí do světového finále, které se bude konat v květnu v Silicon Valley a kde se soutěží o další milion dolarů. Akci pořádá startupový inkubátor UP21 a investiční fond Air Ventures.

Organizátoři akce očekávají účast přes 350 startupů z více než padesáti zemí, jež se mohou hlásit na stránce konference www.swcsummit.com/. Akce bude rozdělena na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Na konferenci návštěvníci využijí mobilní aplikaci Miya, která umožní networking a matchmaking. V Kongresovém centru vystoupí přes padesát mentorů a řečníků, mimo jiné např. James Quarles, obchodní ředitel firmy, který vyvinula aplikaci pro sportovce Strava, nebo Karel Janeček. Potvrzeným řečníkem je také obchodní ředitel firmy Avast Antivirus Vince Steckler. Dalším jménem je John Rizzo, investor ze Silicon Valley, který mimo jiné řídil marketing ve společnosti Apple. Chybět nebude ani šéf londýnského akcelerátoru TechStars Eamonn Carey s mnohaletými zkušenostmi s investicemi do předních evropských startupů a technologických firem.

Hlavní téma akce zní „What’s Next, Europe?“. Cílem je propojovat talentované mozky, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem a především dodat sebevědomí evropské startupové scéně. Ta má podle organizátorů z UP21 a Air Ventures v tomto směru podstatné rezervy oproti dravé konkurenci ze Silicon Valley a dalších světových epicenter inovací.

Pro české startupy vede cesta do celoevropského finále přes finále regionální, do kterého se nominuje 21 nejlepších startupů z regionu Visegrádské čtyřky. Toto finále proběhne 9. dubna a čtyři nejlepší startupy dostanou možnost krátce představit svou firmu v rámci celoevropského finále. Vítězný startup z regionálního kola má vedle možnosti soutěžit o půl milionu dolarů v evropském finále již rovnou garantovaný postup do finále celosvětového.

Startup World Cup & Summit je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit jednotlivé startupy, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat dvacet nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši jednoho milionu dolarů. Startup Summit je konference se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Vystoupili na ní prezentující z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, mluvčí ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2.

Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

(JH)